14. април 2016.14. апр 2016.
КУП СРБИЈЕ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ - ЧЕТВРТФИНАЛЕ

На плус Четири

ЖРК „Медицинар“ ““ ЖРК „Јагодина“ 27:23 (14:11)
Сала Гимназије. Гледалаца 150. Судије: Секулић и Јовандић (оба Панчево). Делегат: Павловић (Ваљево). Седмерци: Медицинар 5 (5); Јагодина 1 (0). Искључења: Медицинар 4 минута, Јагодина 6 минута.
ЖРК МЕДИЦИНАР: Обреновић, Милошевић 3, Чворић, Мандић, Матић, Радовић (кап), Ручнов 10, Карић, Шимшић , Ђурковић 2, Станковић, Кукић, Бојанић 4, Нинковић 3, Андрћ 5. Тренер: Ж. Кукић.
Недовољно опорављена Ана Радовић није улазила у игру, али су Шапчанке и у таквој ситуацији одиграли значајан меч и створили солидну предност пред реванш. Практично читав меч, домаће су водиле, али је предност варирала. Добра игра у завршници првог дела, створила је прву осетнију предност, а нова серија средином другог полувремена донела је великих 23:17. Посебно расположене биле су Ручнов и голман, Шимшић. Успеле су гошће да мало ублаже пораз у завршници гошће, пре свих захваљујући Зорани Цветиновић. На крају, исход којим могу бити задовољне домаће, а ни гошће нису без шанси у реваншу.