19. мај 2016.19. мај 2016.
СРПСКА ЛИГА „ЗАПАД“ ““ 26. КОЛО

ПониЖени КраљевЧани

ФК „Слога“ ““ ФК „Мачва“ 0:6 (0:2)
Два кола и 15 голова звуче као статистика будућег прволигаша. Краљевчани нису могли да виде доминацију Мачве против Кучева протеклог викенда, али су им „црвено ““ црни“ пружили репризу крај Ибра.
Слабашна „Слога“ одолевала је тек једну четвртину утакмице, а потом је серију отворио сјајни Јеремић. Био је главни актер и другог гола. Његов шут и одбитак голмана Слоге, у гол је претворио Јевтић. Леканић је лепим ударцем повећао на 3:0, да би потом упослио Дражића који није имао проблем да лопту скрене ка голу. Некадашњи „бели“, Леканић, у 75. и 78. минуту поставио је коначних, великих 0:6. Резултат све говори о квалитету и односу снага. Меч Смедерева у Љубићу је прекинут због туче на терену, при резултату 0:1. Очекује се одлука о начину на који ће меч бити окончан, али ће највероватније победа припасти Смедеревцима 3:0.
Јуче је, за „црвено ““ црне“ почео завршни квартет тешких мечева, гостовањем Ваљеваца у Шапцу.
ТАБЕЛА: 1. Мачва 55, 2. Смедерево 46 (-1), 3. Будућност Крушик 46, 4. Железничар 40, 5. Слога (П) 38.... 12. Шумадија 1903 31, 13. ФАП 31, 14. Јединство (Уб) 30, 15. Слога (К) 26, 16. Звижд 20.