21. октобар 2010.21. окт 2010.
СУПЕР ЛИГА ЗА МУШКАРЦЕ

ИСКУСТВО ПРЕСУДИЛО

РК “Металопластика“ ““ “Пожаревац“ 27:23 (14:12)
Шабац, сала Гимназије. Гледалаца 500. Судије: Пешић, Радојевић (Црвенка). Седмерци: Металопластика 2 (2), Пожаревац 4 (2). Искључења: Металопластика 12, Пожаревац 4 минута.
У петом колу Супер лиге за мушкарце, Металопластика је угостила екипу Пожаревца. Прво полувреме било је на страни домаћих играча, тако да су Пластичари на одмор отишли са два гола предности. У наставку сусрета, дошло је до пада у игри, што су гостујући рукометаши искористили и у 42. минуту преузели вођство од једног гола. Већ у 50. минуту, Шапчани долазе до изједначеног резултата 20:20, након чека је уследила серија голова од 7:0. Засигурно је искуствно била на страни домаћих играча који су на тријумфалан начин дошли до нових бодова у првенству.