21. oktobar 2010.21. okt 2010.
SUPER LIGA ZA MUŠKARCE

ISKUSTVO PRESUDILO

RK “Metaloplastika“ ““ “Požarevac“ 27:23 (14:12)
Šabac, sala Gimnazije. Gledalaca 500. Sudije: Pešić, Radojević (Crvenka). Sedmerci: Metaloplastika 2 (2), Požarevac 4 (2). Isključenja: Metaloplastika 12, Požarevac 4 minuta.
U petom kolu Super lige za muškarce, Metaloplastika je ugostila ekipu Požarevca. Prvo poluvreme bilo je na strani domaćih igrača, tako da su Plastičari na odmor otišli sa dva gola prednosti. U nastavku susreta, došlo je do pada u igri, što su gostujući rukometaši iskoristili i u 42. minutu preuzeli vođstvo od jednog gola. Već u 50. minutu, Šapčani dolaze do izjednačenog rezultata 20:20, nakon čeka je usledila serija golova od 7:0. Zasigurno je iskustvno bila na strani domaćih igrača koji su na trijumfalan način došli do novih bodova u prvenstvu.