18. август 2016.18. авг 2016.
ОКРУЖНА ЛИГА ““ 2. КОЛО

ВАСИЋ И РУВИДИЋ ЗА ПРВУ ТРОЈКУ

ФК „РАДНИЧКИ ШАБАЧКИ“ ““ ФК „АНТИМОН“ 3:0 (1:0)
Тим из Зајаче је тврда, искусна екипа, али није могла више од 45 минута да буде равноправна са квалитетнијим тимом шабачког „Радничког“. Готово константна слика на утакмицама Шапчана на СРЦ „Зорка“ је офанзива домаћина, високо постављена одбрана и гост који се брани свим силама.
Рувидић, Николић и Васић имали су неколико успешних акција, али нешто непрецизији пас или лошији пријем спречавали су гол. Ипак, у 45. минуту није било спаса за искусног Ђорђевића. Корнер је извео Николић, нешто нижа лопта је дошла до Васића који је одлично уштоповао и послао под пречку за 1:0. Ако је и било дилеме око победника, све је разрешио сјајаним голом Рувидић у 54. минуту када је лобовао, с“™ивице казненог простора голмана Антимона. Свега неколико минута касније, велику грешку голмана Ђорђевића, искористио је Васић за коначних 3:0. Могао је „Раднички“ да постигне још неколико голова, али, руку на срце, две велике прилике имали су и гости и то код резултата 0:0. Прилике су створиле грешке домаћих, а посебно се „истакао“ нападач Зајачана, Пантић који је промашио празан гол.
„Раднички“ у трећем колу очекује тешко гостовање у Јадранској Лешници, новајлији у лиги, екипи „Цера“.