Berza

  • aero 1.000 ▼ -5,21%
  • glos 474 ▲ 5,33%
  • irtl 1.370 ▼ -1,58%
  • niis 740 ▲ 0,14%
  • puue 107 ▼ -10,83%
  • sttm 4.500 ▲ 12,50%
  • svrl 706 ▲ 0,86%
  • tgas 15.352 ▼ -0,76%
  • trgom 950 ▲ 0,53%
(21. februar 2019.)
Krivina u ogledalu

Zašto nas ne voli?

Znam da mi mnogi neće poverovati, ali moje je da kažem. Da sam koji slučajem član Srpske napredne stranke, isčlanio bih se iz nje onog trenutka kada je Prvorođeni sišao sa skupocene bine Skaj mjuzika u Šapcu prošlog četvrtka i napustio naš grad.
Ajde što od najavljenog razgovora na koji smo pozvani nije bilo ničega, to je i bilo za očekivati, ali da nas tako oladi, to je stvarno neočekivano. Elem, nije samo oladio poverenike i funkcionere SNS već i kompletno stanovništvo grada Šapca. Za funkcionere mogu i da razumem. Ne podnosi ih, prosto rečeno. Za njega su oni ne nebitni, nego nepostojani. Nije ih udostojio jednog rukovanja, jedne kafe u nekom od šabačkih lokala. Tolika se fama podigla u vezi sa njegovim dolaskom u naš grad da smo očekivali ne znam šta. Ovako čovek je došao, održao govor i brže, jače, bolje utekao iz našeg grada bez prilike da ga slepi poslušnici barem dodirnu,
U svakom mestu u kojem je bio od Bogatića, preko Loznice, do Krupnja i Ljubovije, a onda Koceljeve i Vladimiraca, Prvorođeni je posetio nešto, samo u Šapcu jedno veliko ništa. A, nije baš da nije imao šta da vidi. Ako je i hteo, po običaju, da preskoči sve ono što nije njegovih naprednjaka delo, mogao je da poseti Medicinsku školu bez obzira na činjenicu da je raspust. Mogao je da vidi i šabačku Opštu bolnicu i da kaže koju reč o obećanoj investiciji od deset miliona evra. Ma, ni slova. U Loznici ne samo da je posetio Bolnicu i svašta nešto obećao, nego je i stadion pomenuo, a u Loznici fudbal igraju u Srpskoj ligi, ili malo niže, a u Šapcu onu najvišu.
A, onda je i premijerka Ana Brnabić krenula da nabraja ko sve čini Mačvanski region. I nabroja ona sve, ali samo jedan grad izostavi, naš. Šabac! Isti onaj grad u kojem je držala govor zahvaljujući milosti Prvorođenog. O čemu se ovde radi dragi naprednjaci? Zar je to odnos jednog predsednika prema najvećem gradu u Mačvanskom regionu? Da li smo mi zaraženi nekim virusom slobode, pa se svi zajedno plašite da vam ga ne prenesemo?
Čime je to Prevorođeni zavredeo da dobije glas Šapčana, a iz aviona se vidi da mu je sujeta važnija od više od 100.000 ljudi koji žove u Šapcu? Tako se ne ponaša neko ko kaže da mu partija nije važnija od Srbije. Jedino što mu je važno i šta je vama važno, je lična korist. Pogledajte se gde ste se svi vi uvalili, a šta ste bili pre deset, 20 godina. Jedino znate da pretite i da ucenjujete. Ja nisam odavde i ne znam baš gde ste piškili u pesku, ali vas ljudi u Šapcu dobro poznaju i jasno im je ko ste i šta ste. Živ nisam šta ćete da uradite sa 38 žitelja Salaša Noćajskog koji su vas oladili i nisu hteli da se pojave u autobusu koji je trebalo da ih doveze na predsednikov miting. Otkazali ljudi poslušnost. Na sreću, nisu jedini. Evo i Boru je za sada otkazana poseta predsednika, jer su lekari odbili da po naređenju potpišu da će doći na miting rekli su im da na njih ne računaju i da se ne plaše otkaza. Srećom, Nemačka traži zdravstvene radnike.
Koliko smo shvatili, prvo ste hteli da predsednik razgovara sa građanima na Trgu, pa ste se predomislili zbog raznih otkazivanja. Treba napuniti taj prostor. Više ljudi se okupi na Šabačkom hipodromu kada su konjičke trke, nego na dan Svetog Trifuna u Gospodar Jevremovoj ulici na razgovoru sa predsednikom. Ali to je stvarno, samo vaš problem, taj broj ljudi koji je doveden u Gospodar Jevremovu ulicu.
Ako se od tog broja oduzme broj ljudi iz 56 autobusa koji su upregnuti i na silu doveli ljude u grad na Savi da bi glumili statiste u loše režiranoj predstavi, više je nego jasno koliko je Šapčana došlo na razgovor sa svojim predsednikom. Bilo je tu i sveta koji je dobrovoljno došao, nije da nije, ali ako uporedite proteste i Budućnost Srbije sasvim je jasno na čijoj strani je većina ljudi koja samostalno i bez asistencije suflera negde dođe dobrovoljno.
Ovoga puta Prvorođeni je lupio šamarčinu svima nama. Za razliku od 2017. godine i predsedničke kampanje kada je taj šamar pekao samo lica naprednjaka, ovaj šamar smo popili svi. Tada, 2017. godine, Šabac je bio jedini grad u kojem Prvorođeni nije imao predizborni skup. I to je bio hladan tuš za sve doktore, mastere, geometre iz SNS u Šapcu. Sada smo svi u istom košu. Pokazao nam je da su mu Bogatić, Loznica, Kupanj, Ljubovija, Koceljeva i Vladimirci mnogo bliži srcu, nego Šabac.
Nenad Kulačin

Najnoviji broj

20. februar 2020.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa