anđela ružić  (foto d. d.)

anđela ružić (foto d. d.)

ŠOTOKAN KARATE: PRVENSTVO SRBIJE

Uspesi na državnom

Novih osam medalja u kolekciji Karate kluba „Šabac – Fuđimi“ dodato je posle Prvenstva Srbije organizovanog u Jagodini. Pomenuta odličja osvojili je šest reprezentata ovdašnjeg kluba.

Šampioni Srbije su: Anđela Ružić, dovstruki šampion, najbolja u katama i borbama među nadama, potom Ana Bojić (borbe, kategorija mlađih seniorki) i Andrea Marković (borbe, kadetkinje). Vicešampionsko ostvarenje postigli su Sara Stošić (borbe, nade) i Živko Milovanović (borbe, nade), dok su treće pozicije zauzeli pomenuta Stošićeva u katama i Viktorija Gavrić, juniorka u borbama.

ana bojić (foto d. d.)

Nastupilo je ukupno 660 boraca iz 44 kluba cele Srbije. Na istom mestu priređen je i turnir „Memorijalni kup potpukovnik Goran Ostojić“, posvećen nekadašnjem članu čuvene 63. padobranske brigade koji je izgubio život u borbama na Košarama.