5. oktobar 2023.5. okt 2023.
Šampioni u Makarskoj (foto: VK Šabac Eliskir fb)

VATERPOLO: TROFEJ MLADI GALEB

Pehar iz Makarske

Mladi šabački vaterpolisti osvojili su još jedan trofej u inače istorijski uspešnoj 2023. godini. Novi trofej u vitrini je onaj namenjen najboljoj ekipi Trofeja mladi galeb, međunarodnog vaterpolo turnira za mlađe kategorije u Makarskoj.

U grupnoj fazi turnira u Dalmaciji Šabac Eliksir je savladao u prva dva kola Branik (Slovenija) 19:3 i nemački LSN 11:3, potom je u neizvesnoj završnici splitski Jadran slavio za prvo mesto u grupi 10:9. Put
u četvrtfinalu vodio je na mađarski PSN, a polufinale je doneo trijumf rezultatom 9:5.

Oslonac hrvatskog vaterpola u mlađim kategorijama je zagrebački Medveščak. Derbi polufinala između Šapčana i Zagrepčana ovdašnji tim je rešio u svoju korist 10:8, te je sledilo finale protiv splitskog Jadrana. Dalmatinci su imali psihološku prednost pobede u grupnoj fazi pred start, međutim u meču za zlato su bili bez šansi. Šabac je slavio ubedljivo 10:4 za novi trofej.

Maksim Krečković je proglašen za najboljeg igrača Turnira. Ekipu su predvodili Miroslav Mandić i Igor Jovanović.