11. oktobar 2012.11. okt 2012.
RUKOMET: „MERKUR OSIGURANjE“ SUPER LIGA, 4. KOLO

OPET TO DRUGO POLUVREME...

RK „Vojvodina“ - RK „Metaloplastika“ 28:23 (14:14)
Prvo poluvreme duela do tada neporaženih ekipa u društvu superligaša, nije najavljivalo konačnu priličnu ubedljivu pobedu bilo kojeg tima. Novi Sad bio je u nedelju, 7. oktobra domaćin pravog nacionalnog rukometnog derbija. Tokom celog prvog dela susreta ekipe su se smenjivale u vođstvu, grešaka je bilo malo na obe strane, a šabački rukometaši znalački su koristili svaku šansu sa igračem više na terenu. Tako je bilo i polovinom prvog poluvremena, kada su kod rezultata 8:7 za domaće, napravili mini seriju od 3:0, preokrenuli rezultat, i poveli dva gola razlike, 10:8. Prednost je narednih desetak minuta uspešno čuvana, a postizani su i golovi sa igračem manje, kao što je to ureadio Prodanović u dvadeset petom minutu utakmice, kada su gosti iz Šapca ponovo došli do vođstva od 12:11. Pred kraj prvih trideset minuta „Vojvodina“ je opet povela 13:12, Šapčani već minut kasnije najpre izjednačili, a zatim i poveli posle gola iz kontre. Celim tokom ovoga dela utakmice terenom su dominirali „plavo - beli“ bekovi, naročito izuzetno raspoloženi Miloš Dragaš koji je šest puta zakucavao loptu u gol protivnika, iz velikih daljina. Na odmor se otišlo uz zasluženi nerešen rezultat.
U nastavku se dogodilo nešto što nije neuobičajeno za tim iz Šapca. Došlo je do pada u igri, povećanog broja grešaka, nepreciznih dodavanja, ali i prilično dobrog neutralisanja šabačkih bekova od strane domaće odbrane. Nišanske sprave bekovske linije malo su se poremetile, i više nije bilo čestih „ubitačnih projektila“ kao u prvom poluvremenu. Igra sa osnovne linije od šest metara bila je skoro neprimetna. Skoro sve što je „Metaloplastika“ uradila u Novom Sadu, bilo je sa distance, katapultirano iz ruku bekova. Da su bar približnu igru pružili i ostali igrači, Novosađani bi se teško radovali na kraju utakmice. Treba napomenuti da je jedna od bitnih poluga u odbrani Šapčana, Obradović, i dalje van terena zbog povrede.