18. oktobar 2012.18. okt 2012.
RUKOMET: „MERKUR OSIGURANjE“ SUPER LIGA, 5. KOLO

KRAJ SA TRI IGRAČA U TERENU

RK „Metaloplastika“ - RK „Zaječar“ 22:20 (11:9)
U sportskoj dvorani Šabačke gimnazije, ispunjenoj prošle subote skoro do poslednjeg mesta, viđena je krajnje neizvesna, a na kraju i nesportska rukometna utakmica. Rukometaši iz Šapca, ne malim brojem grešaka u napadu, promašajima iz čistih „zicera“, kao što je bio Medurićev iz kontre u osmom minutu, dozvolili su gostima da već u tim trenucima utakmice imaju dva gola prednosti. Srećom, igra je ubrzo konsolidovana, napravljena je mini serija, i fantastičnim golom Prodanovića u 16. minutu „plavo - beli“ ponovo prelaze u vođstvo. Već dva minuta kasnije bilo je i dva gola razlike za domaćina. U nastavku poluvremena usledila je klasična „rezultatska klackalica“ u kojoj su se timovi smenjivali u vođstvu. Poslednji minuti prvog dela igre pripali su Šapčanima, pa su na odmor otišli sa zasluženom prednošću od dva gola razlike. Kao i u prethodnim utakmicama, i ovoga puta gol protivnika najviše je „rešetao“ Miloš Dragaš, ali imao je i nekoliko grešaka u igri. Treba napomenuti i povratak Obradovića, posle pauze koja je, zbog povrede, trajala duže od jednog meseca.
U nastavku susreta gosti su igrali još angažovanije, u odbrani mnogo čvršće, i „Metaloplastika“ je sve teže nalazila put do zaječarskog gola. Sve ovo bilo je nafilovano prilično čestim isključenjima domaćih igrača, a dodatan šlag bio je i pet „sedmeraca“ dosuđenih za gostujuću ekipu. Vrlo važan pogodak, kod rezultata 20:20, nepuna dva minuta pre kraja, postigao je Miloš Marković, i tako doneo „plavo - belima“ odlučujuću prednost. Ubrzo je usledio još jedan napad Šapčana, doduše neuspešan. Zaječarci su zatim krenuli u kontranapad, koji je izuzetnom reakcijom zaustavio golman Darko Arsić. Na Arsića je prilično grubo naleteo gostujući igrač Županjac, i oborio ga na parket. Već sledeće sekunde na terenu je izbila opšta tuča, pesnice su „sevale“ na sve strane. Posle višeminutnog odlučivanja sudijskog para kako i koga kazniti, utakmica je nastavljena, i to sa sedam igrača ukupno na terenu! Za „Metaloplastiku“ su igrali samo Filip Marjanović, Miloš Dragaš i golman Darko Arsić. Protiv su imali četiri zaječarska rukometaša. Čak i u toj, sasvim neobičnoj formaciji, Dragaš je uz zvuk sirene postigao svoj deseti, a „Metaloplastikin“ pobednički dvadeset drugi gol. Bez namere da komentarišemo suđenje, ne možemo se otrgnuti utisku da je jednu čvrstu, agresivnu, ali sportsku igru, upravo sudijski dvojac Nenad Nikolić - Dušan Stojković, doveo u situaciju u kojoj je bilo puno varnica. I pesnica!