14. mart 2013.14. mar 2013.
RUKOMET: METALOPLASTIKA SE PLASIRALA U ČETVRTFINALE KUPA SRBIJE

SLAVLjU U ČAIRU

Železničar ““ Metaloplastika 31:32 (15:18)
Hala: “Čair“. Gledalaca: 700 Sudije: Mošorinski (Zrenjanin), Pandžić (Novi Sad). Sedmerci: Železničar 5 (4), Metaloplastika 3 (3). Isključenja: Železničar 4, Metaloplastika 8 minuta. Crveni karton: Palević (Metaloplastika) u 32. (3h2).
Železničar: Vitas (8 odbrana), Petrović, Živković 6 (2), Dolić, Šmigić 7, Mladenović 5, Petković, Veljković, Stefanović 3, Mađar, Damnjanović (7 odbrana), Basarić 1, Đukić 3 (1), Manić, Džokić, Kajganić 6.
Metaloplastika: Maksimović (13 odbrana, 1 sedmerac), Karanović 2, Kalajanović, Aleksić, Medić, Palević, Marjanović 8 (3), Pantelić, Rajičić (3 odbrane), Obradović 7, Marković 3, Grujičić 3, Jezdimirović, Mitrović 4, Prodanović 5, Bojanić.
Igrač utakmice: Filip Marjanović (Metaloplastika)
Dobrom igrom Šapčani su iznenadili Železničar i plasirali se u među osam najboljih ekipa u Kupu Srbije. Posle početnog vođstva domaćina igralo se gol za gol sve do 12 minuta kada su „plastičari“ prešli u vođstvo i na odmor otišli sa tri gola prednosti.
U prvih deset minuta nastavka „plavi“ su izuzetno efikasnom igrom preko Obradovića, Filipovića i Prodanovića stigli do najvećeg vođstva od sedam golova plusa 24:17 i nagovestili trijumf. Nišlije su u poslednjih deset minuta agresivnijom igrom uspeli da tri minuta pre kraja priđu na dva gola zaostatka ali nisu uspeli da i preokrenu rezultat i na kraju zasluženo pretrpeli prvi poraz u nastavku sezone.
- Dobro smo odigrali. Imali smo koncentraciju i dužinu u napadu. Bili smo bolji u većem delu utakmice i zasluženo idemo dalje. Red bi bio da posle nekoliko godina u četvrtfinalu budemo domaćini - kaže srednji bek Metaloplastike Nemanja Obradović.