5. decembar 2013.5. dec 2013.
RUKOMET: METALOPLASTIKA U OSMINI FINALA ČELENDž KUPA

REVANŠ SA KAMATOM

Metaloplastika ““ Vrbas 31:22 (13:9)
Sportska hala: „Zorka“. Gledalaca: 1.600. Sudije: Pavel, State (Rumunija). Sedmerci: Metaloplastika 5 (4), Vrbas 4 (3). Isključenja: Metaloplastika 6, Vrbas 12 minuta.
Metaloplastika: Maksimović (1 odbrana), Travar, Milovanović, Stevanović 1, Palević 1, Marjanović 1, Kankaraš 5, Medurić 3, Obradović, Marković, Arsić (15 odbrana, 1 sedmerac), Grujičić 5, Mitrović 4, Milosavljević 3 (3), Dragaš 8 (1).
Igrač utakmice: Miloš Dragaš (Metaloplastika)
Rukometaši Metaloplastike su dobrom igrom ubedljivo savladali ekipu Vrbasa i sa čak devet golova plusa nadoknadili gol zaostatka iz prve utakmice u Vrbasu i zasluženo se plasirali među 16 najboljih ekipa u Čelendž kupu.
Domaći su dobro otvorili utakmicu. Skoncentrisanom igrom već u 12. minutu poveli sa 8:0 i tako najavili sigurnu pobedu. Ipak borbeni gosti se nisu predavali, uspeli su da iskoriste dobre odbrane svog golmana i na odmor odu sa samo četiri gola minusa. Prvih 15 minuta nastavka proteklo je u sjajnoj igri šabačkog tima. Podstaknuti izvanrednim odbranama Darka Arsića, Šapčani su punili mrežu Vrbasa da bi golom Miloša Dragaša u 42. minutu prvi put stigli do najveće prednosti od 11 golova razlike (22:11) koja je do kraja za Vrbašene ostala nedostižna.
Ubedljivom pobedom u revanšu meču protiv Vrbasa, nekadašnji dvostruki prvak Evrope je u četvrtom nastupu u Čelendž kupu zasluženo izborio plasman u osminu finala. Od četiri srpska predstavnika u evropskim klupskim takmičenjima samo su Šapčani uspeli da ostvare plasman među 16 najboljih ekipa.