23. jun 2016.23. jun 2016.
TREĆA LIGA SRBIJE U AMERIČKOM FUDBALU ““ PLEJ OF

„Zlatni medvedi“ idu dalje

KAF „BOR“ ““ KAF „ŠABAČKE AJKULE“ 36:12 (0:0, 14:6, 8:0, 14:6)
Nažalost, prvi poraz na gostujućem terenu u ovoj sezoni, koštao je šabačke igrače američkog fudbala plasmana u polufinale plej ofa i borbe za Drugu ligu. Teško vreme ostavilo je traga u prvih 15 minuta i nije bilo poena u tom periodu. U drugom delu, nešto slabiju organizovanost specijalnog tima posle ispucavanja gostiju, omogućila je Gajiću da vrati pant za 40 jardi i dovede svoj tim u prednost. Ipak, ubrzo pas Kovačevića i hvatanje Simića donosi izjednačenje. Nažalost, možda i ključni poen dogodio se u drugom periodu kada Manić pronalazi Janićijevića, a potom Brigić omogućava pretvaranje za 2 poena. U trećem periodu, manje interesantnom nego prethodni, još jednom Gajić pronalazi „rupe“ u postavci „ajkula“ i vraća početni udarac za 95 jardi za velikih 20:6, a Manićevo pretvaranje za 2 poena donosi 22:6. Krenuli su Šapčani na sve ili ništa u poslednjih 15 minuta. Simić, ovaj put trčanje postiže tačdaun, no to se desilo između dva poentiranaj domaćih, takođe posle trčanja, ovaj put Brigića i Delahmeta.
Polsednja prepreka Boranima na putu do Druge lige biće ekipa Sofije.