4. april 2024.4. apr 2024.
Image by Anil sharma from Pixabay

Šabački trio sanja Evropsko prvenstvo

Seniorski reprezentativci Srbije u boksu završili su pripreme na Zlatiboru i sredinom meseca ih očekuje Evropsko prvenstvo u Beogradu. Na spisku kandidata za EP selektora Milana Piperskog nalaze se tri imena šabačkog boksa. Kandidati su: Rade Joksimović (BK Sombor) (do 48kg), Omer Ametović (BK Sombor) (do 51kg) i Semiz Aličić (BK Mačva) (do 67kg). Poslednja faza biće sprovedena na Košutnjaku.

Mačvi dve medalje

Bokseri šabačke Mačve osvojili su dve medalje na Pojedinačnom prvenstvu Srbije u pionirskoj, kadetskoj i juniorskoj kategoriji. Odličj su doneli Anabela Todorović i Stefan Kolosovski. Anabela (pionirke 43) je u finalu poražena od Anje Puđe i osvojila srebro. Kolosovski (kadeti 44) je poražen u polufinalu od Rusitovića, a na grudima poneo bronzu.