9. септембар 2022.9. сеп 2022.
Први трофеј за "пластичаре" ове сезоне (фото: Глас Подриња)

Металопластика Еликсир освајач Супер купа Србије!

Металопластика - Војводина 29:28 (12:15).

Воја Брајовић је голом десет секунди пре краја донео преокрет, победу и први трофеј Металопластици Еликсир ове сезоне. Други узастопни пут у финалу савладана је Војводина.

Борба до самог краја (фото: Глас Подриња)

У утакмици испуњеној преокретима, прво полувреме припало је Војводини која је имала више концентрације у ситуацијама са играчем више пре свега и имала је плус три, међутим Металопластика је чекала свој тренутак држећи прикључак. Серијом 4:0 средином другог дела, Шапчани су преокренули са 23:26 на 27:26. Ипак Новосађани су одговорили и следио је неизвестан финиш, где су се на голу истакли и Арсић и Идризаи. У последњем минуту је најпре фантастичном одбраном зицера Арсић донео прилику својој екипи, да би после тајмаута Матића, Брајовић погодио за победу.

Најбољи стрелац утакмице и играч утакмице био је јуниорски репрезентативац Матеја Додић са осам голова.