13. децембар 2012.13. дец 2012.
РУКОМЕТ: „МЕРКУР ОСИГУРАЊЕ“ СУПЕР ЛИГА, 12. КОЛО

У СУБОТУ ДОЛАЗИ „ПАРТИЗАН“

РК „Југовић Унимет“ - РК „Металопластика“ 24:22 (11:11)
Прошле суботе у чувеној дворани „Храм“ у Каћу, шабачки рукометаши доживели су још један суперлигашки пораз, пети у овој сезони. Прво полувреме против „Југовића“ протекло је у „резултатској клацкалици“, без осетније разлике на обе стране. У наставку сусрета домаћини су заиграли много ангажованије, и тако је било све до 42. минута. Тада је „Металопластика“ додатно учврстила одбрану, и повећала ефикасност у нападу, што је резултирало серијом од 5:0 за „плаво - беле“, и новом предношћу од три гола разлике 20:17. Уследила је жестока борба за сваку лопту у којој су се боље снашли рукометаши из Каћа, и два минута пре краја утакмице повели два гола разлике. Ту предност сачували су до последњег судијског звиждука. У тиму из Шапца најефикасији били су Карановић и Марјановић са по пет постигнутих голова.