9. мај 2013.9. мај 2013.
РУКОМЕТ: МЕТАЛОПЛАСТИКА СЕ РЕВАНШИРАЛА ЈУГОВИЋУ

ДРАМА У ФИНИШУ

Металопластика ““ Југовић 28:26 (11:15)
Хала Гимназије. Гледалаца: 700. Судије: Ковач (Косовска Митровица), Миосављевић (Звечан). Седмерци: Металопластика 3(2), Југовић 6(3). Искључења: Металопластика 10, Југовић 8 минута.
Металопластика: Арсић (10 одбрана, 1 седмерац), Стевановић, Калајановић, Алексић, Медић, Палевић, Марјановић 3, Пантелић, Рајичић (2 седмерца), Обрадовић 3, Марковић 3, Грујичић 8(2), Митровић 3, Вејин, Јездимировић, Продановић 8.
Југовић: Добријевић 4 (10 одбрана), Врговић 4(3), Васић 6, Белош, Канкараш 4, Радаковић, Петровић, Милосављев, Травар 4, Суџум, Вучићевић 1, Црноглавац 1, Стејин 3, Илић 1, Перовић (1 одбрана), Крсманчић 2.
Играч утакмице: Милош Продановић (Металопластика)
Шабачка публика је видела најузбудљивији меч у овој сезони. У првих двадесет минута ривали су се смењивали у вођству. Од 10:9 за домаће Каћани серијом 6:1 одлазе на одмор са четири гола предности. У друго полувреме Шапчани су ушли изузетно борбено и са великом жељом да у овом мечу тријумфују. Првих десет минута наставка донео је два преокрета. Прво су „пластичари“ серијом 4:0 изједначили а потом су гости постигли заредом три гола и поново дошли до вођства којег су одржавали све до 48. минута када су домаћи голом капитена Милоша Митровића повели са 22:21. Погоцима Немање Грујичића који је свој први од осам голова постигао тек у 41. минуту и Милоша Продановића домаћи су одржавали резултатску предност не дозволивши гостима да учине преокрет. Код резултата 27:26 Каћани у последњм нападу двадесет секунди пре краја праве грешку у корацима и тако пропустили шансу за изједначење.