18. фебруар 2016.18. феб 2016.
СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ ЗА РУКОМЕТАШЕ ““ 14. КОЛО

“Препливана“ Морава

РК “Морава“ ““ РК “Металопластика“ 18:24 (6:10)
СЦ “Плана“. Гледалаца 200. Судије: Алимпић (Б. Паланка) и Црњански (Б. Паланка). Делегат: Фабијан (Панчево). Седмерци: Морава 3 (2), Металопластика 1(1); Искључења: Морава 8, Металопластика 8 минута.
РК МОРАВА: Ђурковић (кап), Ракић 1, Трпковић 1, Јокић 4, Рајић, Ђорђевић, Бугариновић 1, Антић 2, Поповић, Лазовић, Радојевић 3, Марјановић, Спасић, Божанић 5, Аврамовић 1, Михаиловић 1 . Тренер: Милојевић.
РК МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић, Миловановић 2, Стевановић, Кажић 2, Мариновић 1, Илић 4, Алексић, Марковић 2, Арсић, Ђукић, Јездимировић 1, Митровић (кап) 3, Драгићевић 3, Ивановић 2, Петровић, Остојић 4. Тренер: Вуковић
Није требало Шапчанима ни неколико минута „испитивања снага“, већ су од старта наметнули своју игру и темпо. Захваљујући одбрани и одличном Арсићу на голу, створили су велику предност већ у првих десет минута 6:2, а потом исто одстојање чували до полувремена. Знали су „пластичари“ да само велика серија домаћина може мечу донети неизвесност, те су то предупредили на најбољи могући начин. Дефанзива предвођена Арсићем, наставила је у истом ритму, а напад био још разноврснији и за одбрану Мораве, незаустављив. Убрзо је вођство постало двоцифрено, 18:8, а потом и најубедљивијих 21:10 у 51. минуту. У финишу, Шапчани су дали мало одушка себи, што је домаћи тим искористио како би пораз учинио прихватљивијим. Остојић и Илић су били најбољи у нападу, док је Божанић код Плањана био изнад осталих саиграча.
„Пластичари“ су сада други, а уколико не буде промена што се статуса Нишлија тиче, последњепласирани тим лиге, наредни је противник Металопластике у Шапцу.