Berza

 • aero 850 ▲ 0,59%
 • enhl 700 ⚫ 0,00%
 • fint 554 ▼ -1,07%
 • fito 2.900 ▲ 0,03%
 • glos 350 ⚫ 0,00%
 • gsfd 350 ▼ -15,25%
 • impl 3.300 ⚫ 0,00%
 • ineu 37.400 ⚫ 0,00%
 • jesv 5.620 ▼ -3,09%
 • jgpk 2.020 ⚫ 0,00%
 • niis 689 ▲ 0,58%
 • rso1478 115,77 ▲ 0,77%
 • rso15102 124,10 ▲ 0,33%
 • rso19186 104,79 ▲ 0,13%
 • svrl 520 ⚫ 0,00%
 • vbse 2.000 ⚫ 0,00%
(30. decembar 2010.)

ŠTA SU GRAĐANIMA POŽELELI PREDSTAVNICI POLITIČKIH PARTIJA U 2011. GODINI

Daniela Lovrin Gavrilović, NARODNI POSLANIK DS
Najpre želim da izrazim veliko zadovoljstvo, što sam i ove godine, kao i prethodnih, preko poslaničke kancelarije, osatvarila saradnju i neposredan kontakt sa mojim sugrađanima, a u cilju pružanja pomoći u rešavanju problema. Smatram da je to veom važan segment ovog posla. Očekujem da će tako biti i u godini koja dolazi i mogu da im obećam da ću se truditi i da ću dati sve od sebe da im pomognem.
Svima želim ličnu i porodičnu sreću, jer moji Šapčani to zaslužuju.

Zoran Bortić, Predsednik GO SPS:
Svim čitaocima „Glasa Podrinja“ želim srećnu i uspešnu Novu 2011. godinu i nastupajuće božićne praznike, sa iskrenom željom da ih u narednoj godini prati dobro zdravlje i porodična sreća.
Očekujem da će u narednoj godini biti nastavljene reforme koje je započela aktuelna Vlada u kojoj Socijalistička partija predstavlja značajnog partnera. Nastaviće se razvoj velikog broja projekata u infrastrukturi, u obrazovanju, u pravnom sistemu i izgradnji institucija, ali i u izgradnji društva socijalne pravde koje će uspešno uspostaviti socijalni dijalog između sindikata, poslodavaca i Vlade, kako bi se prava zaposlenih uredila po evropskim standardima. Nastavićemo razvoj demokratskih procesa i borbu protiv kriminala i korupcije.Očekujem da će u narednoj godini početi i naš dijalog sa predstavnicima privremenih kosovskih vlasti o statusu ove pokrajine.
Uveren sam da će nastupajuća godina, pored značajnog broja problema koje moramo rešavati, doneti i nove mogućnosti i početi da otvara perspektive svim našim građanima.

Zoran Nikolić, narodni poslanik DSS
Protekla godina je bila teška i razočaravajuća pre svega zbog neodgovornosti ljudi koji su na vlast došli obećavajući bolji standard, nova radna mesta i evropsku budućnost. Nažalost i predstojeća 2011. godina neće biti ni bolja ni uspešnija, pa zato građanima Šapca mogu da poželim samo puno zdravlja, lične i porodične sreće, kao i snage da prežive i narednu godinu sa ovom Vladom.

Srboljub Živanović, poslanik SRS:
Očekujem tešku muku građana, teško preživljavanje. Sva obećanja vlasti se neće ispuniti kao što se ni do sada nisu ispunila. Dobro znamo šta su obećavali. Zapošljavanje, bolji život obećavali su blagostanje a ova zemlja i njeni građani žive u teškoj bedi i siromaštvu dok kriminal, korupcija,mafija cveta i dok se pojedini možemo reći lokalni vlastodržci , političari enormno bogate građani maštaju o lepom životu.
Građanima želim puno sreće, zdravlja i berićeta jer zaslužuju bolju vlast a ta vlas jeste radikalska vlast na čelu profesorom doktorom Vojislavom Šešeljem koji će se u 2011. vratiti svojoj Srbiji, svojoj Radikalnoj stranci i svojoj porodici.

Milan Čičulić, Predsednik GO LDP
Danas u Srbiji žive milioni odgovornih i ambicioznih ljudi a Nova godina je prava prilika da se svi zajedno potrudimo kako bi napokon na bolje promenili društvo u kojem živimo.
U 2011. godini potreban nam je drugačiji odnos pre svega prema ekonomiji, selu i mladima.

Živojin Vuletić, predsednik GO SPO
U 2011. godini očekujemo bolje dane za grđane, više posla, bolji standard, stabilnije cene.
Očekujemo i dalji razvoj demokratije, jačanje institucija, donošenje važnih zakona kao što su zakon o restituciji, otvaranje dosijea i drugih zakona važnih za ulazak u zajednicu evropskih nacija.
Građanima Šapca želimo puno zdravlja i lične sreće, više radnih mesta i veće zarade.
Poljoprivrednicima želimo berićetnu godinu i dobre cene poljoprivrednih proizvoda.

Zoran Popadić, predsednik SDPS:
Očekujemo da u 2011. godini političari konačno shvate da ih želja za postizanjem ličnih pozicija ne može i ne sme opredeljivati u odlukama koje donose. Stavljane ličnog dobra ispred opšteg je često vodilo Srbiju u pogrešnom pravcu. Srpski narod nema više vremena ni prostora za lutanja i greške.
Predsednik SDPS G-din Rasim Ljajić je u jednom obraćanju narodu rekao da se zalaže za vladu koja će imati 15 članova, i da je spreman da napusti ministarsku poziciju u svrhu ostvarenja tog cilja. Mislimo da je ovo dobar primer kako treba razmišljati pri rešavanju problema.
Građanima Šapca obećavamo da ćemo ako na sledećim izborima uđemo u gradsku Skupštinu, sa velikom brigom i znanjem zajedno sa ostalima odlučivati o raspodeli mukom stečenih i izdvojenih para , namenjenih boljem životu građana.
Svojim sugrađanima želimo nova radna mesta, više para i manje brige za egzistenciju...na kraju ono što je najvažnije, dug život, puno zdravlja i sreće za njih i njihove porodice.

Sreten Radovanović, Član gradskog veĆa
Očekujem da bude bolje. Da grad Šabac privuče investitore, da bi se mogli zapošljavati radnici, da bi se smanjila nezaposlenost. Takođe, da sadašnja privredna društva i preduzetnici imaju bolje uslove za rad, da bi ostvarili veće prihode, a samim tim veći standard, svojim radnicima i građanima grada Šapca.

Nemanja Pajić, predsednik gradskog odbora G17 PLUS Šabac
Mislim da je nastupajuća 2011. godina velikih očekivanja, u kojoj ne želimo više da slušamo izraze kao što su svetska ekonomska kriza ili recesija. Mislim da nam je potrebna stvarna promena, kako bi istinski ova zemlja krenula napred. Verujem da će se u ovoj godini videti da li smo spremni za taj korak. Moje mišljenje je da je to suštinska decentralizacija Srbije, kojom bi se lokalnim vlastima dala znatno veća ovlašćenja, sredstva ali i odgovornost prema građanima. Iskreno očekujem, i želja mi je, da se što više mladih, stručnih i sposobnih ljudi uključi u javni život našeg grada.
Sugrađanima bih poželeo zdravlja i sreću i uslove da sami utvrđujemo razvojne prioritete i rešavamo lokalne probleme.

Dušan Kostadinović, Predsednik Demokratske omladine Šabac
U protekloj godini mladi ljudi iz našeg grada i države postigli su značajne uspehe na mnogim naučnim, kulturnim i sportskim manifestacijama. Njihove uspehe smatramo i našim uspesima. Tu pre svega mislim na mlade matematičare, košarkaše, tenisere, muzičare ali i na sve druge koji su učinili to da se osećamo ponosnim zato što smo građani Šapca i republike Srbije. Želeo bih da i u Novoj godini naši sugrađani budu uspešni kako profesionalno tako i privatno.
Pozivam sve mlade ljude da u godini pred nama budu društveno aktivni i da se uključe u proces donošenja odluka, naročito onih koje se tiču njih samih. Demokratska stranka i Demokratska omladina ostaju otvorene za sve ljude koji žele da naš grad i naša država budu lepše, sigurnije i bolje mesto za život. Poželeo bih svima srećne predstojeće praznike i da 2011. godina bude srećnija i bolja u odnosu na predhodne.

Miloš Tojić, ldp
U 2011. očekujem postepeno povećanje životnog standarda naših građana a na polju kulture očekujem više novčanih sredstava koji bi bili usmereni ka poboljšanju ponuda i raznolikosti umetničkih sadržaja.

Dragojlo Lazić, Direktor Turističke organizacije grada Šapca
Očekujem da se u 2011. godini velika ulaganja u severozapadnu industrijsku zonu počnu vraćati građanima Šapca, i da Šabac postane značajna destinacija privrednika, stranih i domaćih investitora. Šabac je i danas „ŽIV“ grad sa preko dvadeset atraktivnih i raznovrsnih turističkih i drugih manifestacija, što retko koji grad u Srbiji ima. Sa dolaskom novih investicija u naš grad, mnogo bi lakše Šabac učinili još lepšim i zanimljivijim gradom, tako da ko jednom u njega dođe, poželi i da se u njega vrati.
Iz mojih gore iznetih očekivanja u novoj 2011. godini, proistekla bi i moja želja, da Šapčani žive u bogatom, lepom i zanimljivom gradu i naravno da ih zdravlje i sreća prate.

Najnoviji broj

15. avgust 2019.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa