Berza

  • aero 900 ▲ 3,69%
  • ikrbg 70 ▲ 40,00%
  • jesv 6.002 ▼ -7,66%
  • niis 605 ▲ 1,00%
  • rso16142 114,63 ▼ -0,90%
  • stotn 125 ⚫ 0,00%
(30. avgust 2018.)
AKCIJA U MAČVANSKOM PRIČINOVIĆU

ZDRAVLjE SE ČUVA AKTIVNO

ZDRAVLjE SE ČUVA AKTIVNO
Akcija preventivnih pregleda koju smo organizovali u povodu DžIII Olimpijskih seoskih igara u Mačvanskom Pričinoviću izazvala je veliko interesovanje posetilaca ove manifestacije. Pod sloganom “Zdravlje se čuva aktivno” naše ekipe obavljale su proveru osnovnih zdravstvenih parametara – merili smo krvni pritisak, šećer u krvi, zakazivali mamografske preglede radi ranog otkrivanja karcinoma dojke, delili flajere i davali savete o redovnoj higijeni usta i zuba kao i važnosti vakcinacije dece.
Podršku akciji dali su i dr Jasmina Stanković, direktorka Doma zdravlja Šabac, dr Dejan Pavlović, pomoćnik direktora i vms Mirjana Divljaković Ilić, glavna sestra naše ustanove.
U ambulanti su ovog vikenda dežura lekar i medicinska sestra koji su delili testove na okultno krvarenje (FOB) radi ranog otkrivanja karcinoma debelog creva, a sve vreme ove sportske manifestacije koja je okupila veliki broj takmičara, ali i gostiju i posetilaca, dežurala je i naša ekipa Službe hitne medicinske pomoći.

Sajt Doma zdravlja

Najnoviji broj

28. maj 2020.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa