18. novembar 2021.18. nov 2021.
Foto: "Glas Podrinja"

Foto: "Glas Podrinja"

Selektor vaterpolo reprezentacije Dejan Savić u Šapcu

Svi preduslovi za vaterpolo lidera Srbije

Selektor impresioniran uslovima na bazenu i radom u klubu. Kompleks otvorenih bazena važan za dalji razvoj sporta. Šabac ima potencijal za vaterpolo lidera u Srbiji. Poseta važna za klub. Želja - povratak šampionske titule
Školu Vaterpolo kluba „Šabac“ čini oko 400 članova u svim selekcijama, vaterpolo i plivačkim kategorijama, a od toga između 150 i 200 devojčica i dečaka kapice sa grbom kluba nosi na zvaničnim nadmetanjima iz kalendara Vaterpolo saveza Srbije. O njihovom sportskom razvoju brine 22 trenera, a kroz demonstrativni trening i način rada škole šampiona Srbije iz 2019. godine, uverio se i selektor seniorske reprezentacije, olimpijskog šampiona, Dejan Savić.

Foto: "Glas Podrinja"


-Zahvalan sam na pozivu iz kluba i grada. Veliko iskustvo i prijatno iznenađenje za mene je ova poseta i ono što sam video. Na svakom koraku je vidljiv entuzijazam i trud koji su uložili ljudi u klubu prethodnih godina. Rezultati su već bili tu, govorimo o šampionu Srbije pre dve sezone, ali još važnije je da brojnost i rad Vaterpolo kluba „Šabac“ dovode u poziciju možda i lidera u stvaranju igrača – rekao je selektor Savić.

Na svakom koraku je vidljiv entuzijazam i trud koji su uložili ljudi u klubu prethodnih godina


Na rekonstruisanom Gradskom bazenu bio je u ulozi selektora 2015. godine kada je predvodio reprezentaciju u prijateljskom meču protiv Rusije, potom je u nekoliko navrata imao mesto na klupi za gostujuće ekipe kao trener Crvene Zvezde, a želja je da ponovo dovede najbolju reprezentaciju sveta u naš grad.

Foto: "Glas Podrinja"


-Ideja apsolutno postoji, put od ideje do realizacije je dug, ali ja sam obećao i uvek želim da održim obećanje, te sam uveren da će u bliskoj budućnosti Šabac biti domaćin reprezentaciji Srbije. Prva ideja je početak naredne godine, Svetska liga, međutim još nije utvrđen kalendar, da li ćemo uopšte biti domaćini i od toga zavisi kada bi A reprezentacija mogla da bude prezentovana na Gradskom bazenu – dodaje trener dvostrukog olimpijskog šampiona.

Bazen je Dejan Savić posetio zajedno sa gradonačelnikom Šapca dr Aleksandrom Pajićem i gradskim većnikom zaduženim za sport Markom Panovićem. Pre posete pomenutom sportskom objektu i ovdašnjem vaterpolo klubu, predstavnici grada predvođeni gradonačelnikom, selektora su ugostili u Gradskoj kući.

Foto: "Glas Podrinja"


-Čast mi je što sam imao priliku da ugostim selektora reprezentacije Srbije Dejana Savić i da ga upoznam sa investicijama Grada u oblast sporta, kao i infrastrukturnim planovima za naredni period. Veliko je zadovoljstvo što smo obišli Gradski bazen i što je selektor imao priliku da se upozna sa brojnošću klupske škole, sa stručnim kadrom koji radi sa mlađim kategorijama. Zajednička je želja da najpre razvijemo ljubav prema sportovima na vodi, da deca ovde nauče da plivaju, a potom postanu vrhunski plivači i vaterpolisti kroz rad u svom gradu. Oko 212 miliona dinara iz gradskog budžeta smo direktno uložili u celokupan sport i sportsku infrastrukturu. Sportska hala „Zorka“ je u vlasništvu grada, otvoreni bazeni će biti u okviru ovog sportskog kompleksa i siguran sam da Šabac i putem sporta postaje grad budućnosti – istakao je gradonačelnik Šapca dr Aleksandar Pajić.

Foto: "Glas Podrinja"


Masovnost kao prednost i mana
Masovnost je jedan od preduslova vrhunskih rezultata, smatra selektor Dejan Savić, ali nije jedini, jer je neophodno da ga prate i drugi uslovi za razvoj.
-Vaterolo klub „Šabac“ je zanimljiv primer, jer je masovnost takva da od potencijala u trenutnim uslovima prerasta u manu. Sjajna je stvar što mnogo dece želi da se bavi ovim sportom, a jednostavno nema mesta. Drago mi je da postoji ideja izgradnje kompleksa otvorenih bazena koji bi preko zime prerasli u zatvorene i to bi pomoglo da broj dece isprate i infrastrukturni potencijali za trenažni proces.


Ciljevi kluba u narednom periodu nisu samo nova dupla kruna u seniorskoj kategoriji, već borba za najviše u svim kategorijama.

-Zahvalni smo Gradu na svemu što trenutno čini i što je činio i u prethodnom periodu. Reakcija dece govori koliko je značajna poseta selektora Dejana Savića. Imao je i on priliku da se uveri koliko se u našem klubu ozbiljno radi i da su veliki planovi u budućnosti zasnovani na realnim osnovama. Naš cilj je da budemo najbolji u svim kategorijama. Prvi tim je već bio šampion, želimo da uskoro bude ponovo, ali nije prioritet samo seniorski pogon, već i sve kategorije. Mi smo mlad klub koji teži da se sitemski razvija, te da najmlađi prepoznaju kvalitet i tako odaberu vaterpolo kao svoj sport – izjavio je trener prvog tima i sportski direktor VK „Šabac“ Anto Vasović.
D. B.

Najnoviji broj

11. jul 2024.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa