17. децембар 2017.17. дец 2017.
ИПАК ПАРТИЗАНУ КУП

ПАРТИЗАН - ШАБАЦ 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2)
Одлично финале ватерполо Купа Србије, меч у коме су доминирале одбране, припао је, нажалост, браниоцу трофеја, минималним резултатом 6:5. Тек у последњој четвртини су играчи победника имали два гола предности, а пре тога, оба тима су имали минималну предност. Водио је "Партизан" 1:0, 2:1, 4:3, док је "Шабац" имао предност од 3:2. У два наврата, у последњих 8 минута, Београђани су водили са два разлике, али се Шабац враћао. Нажалост, није било снаге за потпуни повратак. Одличну партију пружили су голмани Алескић и Ристичевић, а головима се истакао и бек Шапчана Никола Марковић са 4 постигнута поготка.
Ово је прво финале ВК "Шабац" у историји, те је ово и највећи успех клуба до сада.
Наредни такмичарски меч за Шапчане је 10. јануара када, у наставку Регионалне лиге, у Шапцу гостује которски "Катаро".