14. март 2013.14. мар 2013.
РУКОМЕТ: МЕТАЛОПЛАСТИКА СЕ ПЛАСИРАЛА У ЧЕТВРТФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ

СЛАВЉУ У ЧАИРУ

Железничар ““ Металопластика 31:32 (15:18)
Хала: “Чаир“. Гледалаца: 700 Судије: Мошорински (Зрењанин), Панџић (Нови Сад). Седмерци: Железничар 5 (4), Металопластика 3 (3). Искључења: Железничар 4, Металопластика 8 минута. Црвени картон: Палевић (Металопластика) у 32. (3х2).
Железничар: Витас (8 одбрана), Петровић, Живковић 6 (2), Долић, Шмигић 7, Младеновић 5, Петковић, Вељковић, Стефановић 3, Мађар, Дамњановић (7 одбрана), Басарић 1, Ђукић 3 (1), Манић, Џокић, Кајганић 6.
Металопластика: Максимовић (13 одбрана, 1 седмерац), Карановић 2, Калајановић, Алексић, Медић, Палевић, Марјановић 8 (3), Пантелић, Рајичић (3 одбране), Обрадовић 7, Марковић 3, Грујичић 3, Јездимировић, Митровић 4, Продановић 5, Бојанић.
Играч утакмице: Филип Марјановић (Металопластика)
Добром игром Шапчани су изненадили Железничар и пласирали се у међу осам најбољих екипа у Купу Србије. После почетног вођства домаћина играло се гол за гол све до 12 минута када су „пластичари“ прешли у вођство и на одмор отишли са три гола предности.
У првих десет минута наставка „плави“ су изузетно ефикасном игром преко Обрадовића, Филиповића и Продановића стигли до највећег вођства од седам голова плуса 24:17 и наговестили тријумф. Нишлије су у последњих десет минута агресивнијом игром успели да три минута пре краја приђу на два гола заостатка али нису успели да и преокрену резултат и на крају заслужено претрпели први пораз у наставку сезоне.
- Добро смо одиграли. Имали смо концентрацију и дужину у нападу. Били смо бољи у већем делу утакмице и заслужено идемо даље. Ред би био да после неколико година у четвртфиналу будемо домаћини - каже средњи бек Металопластике Немања Обрадовић.