28. april 2022.28. apr 2022.
Foto: "Glas Podrinja"

Foto: "Glas Podrinja"

Svečana Akademija povodom Dana grada

Dodeljene Aprilske nagrade

Za razvoj demokratskih vrednosti i poštovanje ljudskih prava i sloboda nagrađen je glumac i voditelj, novinar i glumac Ognjen Amidžić. U isto vreme, dobio je povelju počasnog građanina Šapca. Za doprinos razvoju i promociji grada nagrađeno je preduzeće za inženjering, konsalting, projektovanje i izgradnju “SET d.o.o.” Šabac. U ime ove firme priznanje je primila direktor Milenca Srećković Za razvoj sela, poljoprivrede i mesnih zajednica kao središta odlučivanja ljudi o poboljšanju uslova života i rada dobitnik Aprilske nagrade je vlasnik rasadnika “Leska” iz Dobrića Janko Janković
Svečanom Akademijom u Šabačkom pozorištu uz prisustvo brojnih zvanica obeležen je Dan grada Šapca, u znak sećanja na 22. april 1867. godine, kada je Turska vojska napustila naš grad, čime je označen kraj vladavine Osmanskog carstva koja je na ovom prostor u trajala duže od tri veka. Ključevi grada tada su predati pešadijskom kapetanu srpske vojske Lazaru Cukiću.

Simbolično, na ovaj dan grad Šabac godinama unazad dodeljuje Aprilske nagrade. Ključ grada za ustanove i pojedince koji su obeležili protekli period..

Prilikom ovogodišnje svečanosti, gradonačelnik Šapca dr Aleksandar Pajić istakao je da je Šabac grad odgovornih, vrednih i poštenih ljudi.

Naša je obaveza da sve Šapčane učinimo ponosnim i zadovoljnim našim gradom bilo da oni žive u Šapcu ili su privremenom napustili naš grad


-Razmenjujući znanja i iskustva sa drugima naši ljudi postaju najbolji reprezenti šabačkog kraja i prenosioci duha koji krasi ljude ovog dela Srbije. Naša je obaveza da sve Šapčane učinimo ponosnim i zadovoljnim našim gradom bilo da oni žive u Šapcu ili su privremenom napustili naš grad. Trudimo se da Šabac učinimo dobrim mestom za život. Svečanom dodelom Aprilskih nagrada nagrađujemo trud i postignute rezultate ljudi koji su svojim delovanjem ostavili značajan trag u oblastima kojima se bave.
Aprilske nagrade dodeljene su u tri kategorije. Za razvoj demokratskih vrednosti i poštovanje ljudskih prava i sloboda nagrađen je novinar i glumac Ognjen Amidžić. U isto vreme, dobio je povelju počasnog građanina Šapca.

-Ovo je za mene važna i draga nagrada, jer sam vezan za Šabac i to često spominjem i naglašavam. Odrastao sam u ovom gradu i sa sobom poneo estetiku ovog kraja - rekao je Amidžić.
Za doprinos razvoju i promociji grada nagrađeno je preduzeće za inženjering, konsalting, projektovanje i izgradnju “SET d.o.o.” Šabac. U ime ove firme priznanje je primila direktorka Milenca Srećković. U ime zaposlenih, zahvalila se na priznanju.

-Ovo priznanje pripada svakom od njih. Zahvaljujem se na časti koja nam je ukazana. U našem timu je više od 50 mladih, visokoobrazovanih ljudi koji svoju budućnost vide upravo u ovom gradu.
Za razvoj sela, poljoprivrede i mesnih zajednica kao središta odlučivanja ljudi o poboljšanju uslova života i rada dobitnik Aprilske nagrade je vlasnik rasadnika “Leska” iz Dobrića Janko Janković. Kako kaže, značajno mu je svako priznanje, a posebno kada je ono od sredine iz koje dolazi.

-Ovo priznanje će nam biti još veći podstrek za razvoj proizvodnje i uvođenje inovacija- istakao je Janković prilikom preuzimanja nagrade.
Ž.P.

Najnoviji broj

20. jun 2024.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa