25. јануар 2024.25. јан 2024.
А. Двокић (фото: Српски атлетски савез ФБ)

АТЛЕТИКА: СТ. и МЛ. ЈУНИОРИ

Два одличја Спринту

Бадовиначки „Спринт“ наступио је на оба такмичења организована претходног викенда. Атлетска дворана на Бањици угостила је најбоље млађе јуниоре на Првенству Србије и старије јуниоре вишебојце такође на државном првенству.

Код старијих, Вељко Росић је сезону 2024. започео бронзом у седмобоју освојивши 3.899 бодова. Иза њега се пласирао клупски колега Матеја Пап. На конту је имао 2.880 поена, док је Дејан Росић заузео позицију седам.

Одликашки почетак године имао је и Александар Двокић, млађи јуниор. Није стигао до медаље на 1.500 метара, али јесте у својој дисциплини, спортско ходање, 3.000 метара. На циљ је стигао трећи и освојио бронзу. На Првенству млађих јуниорки и јуниора клуб је представљала и Катарина Петковић.