24. maj 2018.24. maj 2018.
“TEHNIČARI” NA TRONU
DRUGI MATURANTSKI TURNIR “MLEKARA ŠABAC – GLAS PODRINjA”

Odlučili smo se za izmene pravila, smanjili broj igrača na terenu, produžili poluvreme, a početni strah da će to uticati na snagu aktera, otklonjen je od prve utakmice. Maturanti su demonstrirali dopadljiv, lep, efikasan fudbal, a što je još važnije, dokazali su da su sazreli kao ljudi, te da škole mogu biti ponosne na svoje reprezente. Borbeno i posvećeno su igrali, ali uz poštovanje pravila i rivala. Zlatne medalje su na grudima Tehničke škole, srebrne odlaze u Poljoprivrednu, ali ma kako se neko osećao, poraženih nema. Turnir nije bio samo demonstracija fudbalske veštine, već test odgovornosti i zrelosti maturanata. Dragi maturanti, maturski ispiti su pred vama, ali znajte da ste ovaj ispit položili sa najvišom ocenom. SVAKA ČAST!!!
U ime organizatora kažemo veliko hvala sjajnim igračima, dobrim, mladim ljudima, profesorima koji su izdvojili slobodno vreme i neradni dan pred uobičajenu matursku gužvu posvetili svojoj školi, đacima i promociji sporta. Hvala posetiocima, nadamo se da su uživali u danu prepunom događaja. Veliko hvala arbitrima Josipoviću i Kujundžiću za posvećeno suđenje i vreme darovano našem turniru i naravno, posebna zahvalnost našim prijateljima iz “Mlekare Šabac”, kompaniji koja je jedan od privrednih brendova našeg grada, bez čije pomoći “Maturantski turnir” ne bi bio na ovom nivou, bez kojih manifestacija ne bi bila ponos svih koji učestvuju u pripremi realizaciji.
Ko nije mogao da dođe, verujemo, propustio je lep događaj, a učinićemo sve da već narednog proleća dobije novu priliku, da vidi već tradicionalne učesnike i novu generaciju maturanata.
ČF 1: POLjOPRIVREDNA – EKONOMSKA 0:0 (0:0) (3:2 p)
Gimnazija. Sudije: Dušan Josipović i Danijel Kujundžić. PREKRŠAJI: Poljoprivedna 4; Ekonomska 2. ŽUTI KARTONI: Srećković (P); Salkunić (E). CRVENI KARTON: Jovanović (P).
PENALI: Srećković i Stojadinović dva puta (P); Salkunić i Đurćević (E).
SREDNjA POLjOPRIVREDNA ŠKOLA SA DOMOM UČENIKA: Mladen Jekić, Nikola Stojadinović, Stefan Srećković, Vladimir Pantelić, Srđan Dudić, Veljko Petrović, Vladimir Milivojević. Selektor: Slavoljub Jovanović.
EKONOMSKA ŠKOLA “STANA MILANOVIĆ”: Radiša Karadaravić, Aleksandar Cvetinović, Denis Salkunić, Slađan Cvetković, Nemanja dautovski, Uroš Obrenović, Mladen Đurđević, Nunko Donomković, Marko Marković. Selektor: Perica Đokić.
Još jednom su maturanti Poljoprivredne škole sa domom učenika igrali prvi meč na turniru, a oba tima prvog četvrtfinalnog duela spojila je želja da boravak njihovih škola bude duži nego prethodnog proleća kada su eliminisani u ovoj fazi. Iako golova nije bilo, uzbuđenja nije nedostajalo. Ekipe su po dva puta pogađale okvir gola, a i u penalima su bolje počeli reprezentativci Ekonomske škole “Stana Milanović”, no “zeleni” pobeđuju posle preokreta.
ČF 2: GIMNAZIJA –
HEMIJSKA 0:0 (0:0) (4:3 p)
Gimnazija. Sudije: Dušan Josipović i Danijel Kujundžić. PREKRŠAJI: Gimnazija 2; Hemijska 2.
PENALI: Bajić dva i Filipović dva (G); Panić dva i Gajčanski (H).
ŠABAČKA GIMNAZIJA: Novak Starčević, Luka Poznanović, Mihailo Filipović, Mihailo Majstorović, Predrag Živković, Radovan Petrović, Igor Nikolić, Mihailo Isailović, Marko Damnjanović, Đorđe Bajić. Selektor: Ljubiša Kojić
STRUČNA HEMIJSKA I TEKSTILNA ŠKOLA: Igor Vučinić, Dušan Sinobad, Marko Panić, Stefan Šešić, Mihailo Gajčanski, Savo Subotić, Jovan Dukanović, Miloš Božić. Selektor: Ljiljana Vidić.
Još jedan meč u kome nije bilo golova, a velikih prilika na pretek. Događalo se da lopta pređe preko noge kada je pogodak delovao neminovan, golmani su bili na visini kao i u prvom meču, te su još jednom odlučivali penali. Poveli su maturanti Hemisjke škole, imali šut za pobedu, no nisu realizovali, a drugu “meč loptu” iskoristila je Gimnazija.
ČF 3: POSAVOTAMNAVSKA – TEHNIČKA 0:3 (0:0)
Gimnazija. Sudije: Dušan Josipović i Danijel Kujundžić. PREKRŠAJI: Posavotamnavska 2; Tehnička 3. STRELCI: Vasić, Petrović, autogol Posavotamnavska.
POSAVOTAMNAVSKA SREDNjA ŠKOLA: Nikola Bajić, Vojislav Dimitrić, Saša Milošević, Marko Ćosić, Nemanja Simić. Selektor: Marko Isaković.
TEHNIČKA ŠKOLA: Vukašin Trifunović, Velimir Gačić, Miloš Polić, Igor Vasić, Luka Pejović, Miloš Marinković, Marko Mijailović, Nemanja Jovičić, Đorđe Marković, Filip Marković, Milan Ilić, Miloš Radovanović, Ivan Vuković. Selektor: Dragan Čikarić.
U dogovoru dve ekipe, zbog malog broja igrača Posavotamnavske srednje škole, meč je trajao dva puta po deset minuta. Iako je Tehnička bila favorit, Vladimirčani su odlično parirali u prvom delu, imali i veliku priliku da povedu, no u nastavku su sve prednosti “tehničara” postale vidljive i dileme nije bilo.
PF 1: MEDICINSKA –
POLjOPRIVREDNA 1:2 (0:0)
Gimnazija. Sudije: Dušan Josipović i Danijel Kujundžić. PREKRŠAJI: Medicinska 2; Poljoprivredna 2. STRELCI: Stošić (M); Jekić i Petrović (P).
MEDICINSKA ŠKOLA “DR ANDRA JOVANOVIĆ”: Matija Lazarević, Marko Mladenović, Marko Stošić, Mladen Sinđić, Nikola Tomić, Ivan Pavlović, Aleksandar Pajić. Selektor: Danilo Dimić.
SREDNjA POLjOPRIVREDNA ŠKOLA SA DOMOM UČENIKA: Jekić, Stojadinović, Srećković, Pantelić, Dudić, Petrović, Milivojević. Selektor: Slavoljub Jovanović.
Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, blizina finala je učinila svoje, no u nastavku je sve nadoknađeno. Još jednom su golman branili sjajno, ipak dva gola u kratkom razmaku donela su 2:0 maturatima Poljoprivredne i činilo se miran finiš. Ipak, Stošić se dva minuta pre kraja odlično snalazi u gužvi, postiže gol glavom i vraća dramu. No, mreže se nisu tresle, iako su “medicinari” imali ofanzivu.
PF 2: GIMNAZIJA –
TEHNIČKA 2:5 (1:3)
Gimnazija. Sudije: Dušan Josipović i Danijel Kujundžić. PREKRŠAJI: Gimnazija 3; Tehnička 4. ŽUTI KAROTONI: Vasić (T). STRELCI: Majstorović i Starčević (G); Trifunović, Vasić, Jovičić dva, Marinković (T).
ŠABAČKA GIMNAZIJA: Starčević, Poznanović, Filipović, Majstorović, Živković, Petrović, Nikolić, Isailović, Damnjanović, Bajić. Selektor: Kojić.
TEHNIČKA ŠKOLA: Trifunović, Gačić, Polić, Vasić, Pejović, Marinković, Mijailović, Jovičić, Marković, Marković, Ilić, Radovanović, Vuković. Selektor: Čikarić.
Rezultat je ubedljiviji nego što je parket “demonstrirao”. Prvo poluvreme je bilo izjednačeno. Na samom početku su poveli igrači Tehničke posle peha golmana golmana gimnazije koji je ispustio loptu, no nesporazum u njihovoj odbrani iskoristio je Majstorović za izjednačenje lepim golom od prečku. Vasić je vratio prednost. Izgledalo je da će na poluvremenu ostati 1:2, kada su nominalno gosti dobili priliku sa penala da uvećaju prednost. Odmorniji i sa većim brojem igrača na raspolaganju nisu imali problem da sačuvaju vođstvo.
F: POLjOPRIVREDNA – TEHNIČKA 3:4 (1:1)
Gimnazija. Sudije: Dušan Josipović i Danijel Kujundžić. PREKRŠAJI: Poljoprivedna 4; Tehnička. STRELCI: Srećković i Jekić dva (P); Pejović, Srećković (ag), Trifunović, Polić.
TEHNIČKA ŠKOLA: Trifunović, Gačić, Polić, Vasić, Luka Pejović, Marinković, Mijailović, Jovičić, Marković, Marković, Ilić, Radovanović, Vuković. Selektor: Čikarić.
Finale je u potpunosti opravdalo epitet velkikog. Sedam golova i bar još toliko izglednih prilika. Realna ravnoteža u prvom delu, trajala je, uz veći kvantitet, sve do finiša. Dva pogotka kasnijih šampiona naličili su na rešenje dileme oko pobednika. Ipak, kontranapad i precizan šut Jekića vratili su neizvesnost. U poslednjih nekoliko minuta pokušali su maturanti iz Poljoprivredne udarcima sa distance, ozbiljno ugrozili gol, ali na kraju su morali da se zadovolje srebrom. Prošlogodišnji finalisti, sada su šampioni.