Info

3. septembar 2020.3. sep 2020.
GLAS ZA NAŠ ŠABAC
SA ZORANOM BORTIĆEM,ČLANOM GRADSKOG VEĆA GRADA ŠAPCA I LIDEROM POKRETA “ ZORAN BORTIĆ – ŠABAČKI
SOCIJALISTI” O PREDSTOJEĆIM LOKALNIM PONOVLjENIM IZBORIMA, POLITIČKOJ KLIMI I OČEKIVANjIMA

GLAS ZA NAŠ ŠABAC

Pokret na čijem sam čelu jasno pruža podršku listi koju predvodi aktuelni gradonačelnik Nebojša Zelenović. Deleći iste strateške vrednosti, nastavljamo dugogodišnju saradnju. Želimo politiku kontinuiteta koja naš grad stavlja u red savremenih gradova Evrope, kaže Zoran Bortić
Osnivajući Pokret šabačkih socijalista 2015. godine, namera mu je bila da bar na lokalu ublaži pogubne posledice politike koju je sprovodila njegova dotadašnja partija SPS u koprodukciji sa SNS. U političkoj utakmici pokušava da zadobije poverenje birača kojima je, kako kaže, ideja socijalne pravde na srcu, a svoj domet proveriće još jednom, na ponovljenim lokalnim izborima u subotu. Zato ga na početku razgovora za Glas Podrinja pitamo kakva je pozicija „šabačkih socijalista“.
- Pokret na čijem sam čelu nedvosmisleno pruža podršku listi koju predvodi aktuelni gradonačelnik Nebojša Zelenović. Deleći iste strateške vrednosti, nastavljamo dugogodišnju saradnju. Želimo politiku kontinuiteta koja naš grad stavlja u red savremenih gradova Evrope. Sprovodeći naš program, u osnovi socijalistički i antifašistički, zajedno sa vodećim koalicionim partnerom, verujemo da će Šabac napredovati pre svega na ekonomskom planu, što će pratiti adekvatna urbanistička i socijalna politika. Naravno, na to će se nadograditi kultura i sport, a po ulaganju u ove oblasti prepoznatljivi smo u čitavoj Srbiji. Zato smo mi interese i kapacitete našeg Pokreta stavili u službu tih ciljeva.
U sportu i politici nezahvalno je davati prognoze. Ipak, kakva su Vaša očekivanja pred ponovljene izbore?
- Izbori održani 21. juna obilovali su brojnim nepravilnostima, mafijaškim pritiscima i otvorenom kupovinom glasova, što je i nadležni sud potvrdio. Uveren sam da će u ovom izbornom ciklusu sve proteći regularno i da će građani, a njih je oko 30.000, slobodno iskazati svoju volju.
Politička sinergija svih opcija koje žele Šabac bez kriminala i korupcije odneće pobedu. Tako će se sprečiti krađa koju su pokušali da sprovedu ljudi iz Srpske napredne stranke.

Principi važniji od vlasti
Sinonim za socijaliste u Šapcu već dugo je Zoran Bortić, lider Pokreta “ Zoran Bortić – Šabački socijalisti “. Zbog protivljenja politici SPS-a 2015. godine, zajedno sa saradnicima isključen je iz ove partije, ali je odmah posle toga osnovao Pokret Šabački socijalisti, računajući na razočarane u levicu, a SPS posebno. Bivšoj partiji zamera što je zatočenik “naprednjaka” i u programskom i u kadrovskom i u praktičnom smislu.


Svedoci smo ovih dana da visoko pozicionirani funkcioneri Socijalističke partije Srbije iz Valjeva, na primer, pozivaju Šapčane da glasaju za SNS. Šta mislite o tome, da li ovakva praksa uništava ne samo politički život već i moral jednog društva?
- Kao čoveku koji je skoro ceo svoj politički život posvetio levičarskoj opciji, sa žaljenjem posmatram kako partija koja je tu opciju nosila lagano nestaje. Na nivou Republike, između dva izborna ciklusa, konstantno se gubi oko 100.000 glasova. Na lokalu je situacija identična u procentualnom smislu, nema ni famoznog cenzusa od tri odsto. Sve je to posledica sebičnih, sitnosopvstveničkih interesa i želja da se ugrabi neka ministarska fotelja ili direktorsko mesto, za vrlo uzak krug ljudi iz vrha.
Vi na to niste pristali?
- Nisam. Nisam pristao zato što nisam hteo da budem ničija marioneta. A posebno ne SNS-a. Ako je moj greh, i greh mojih saradnika, bila naša ubedljiva pobeda za Savet Mesne zajednice „Drenovac“ od devet prema nula i nepokolebljiva odlučnost da sledimo izvorne principe na kojima je Partija počivala, onda su nas sa pravom isključili. Međutim, mislim da je situacija obratna. Statistika je neumoljiva. Jasno je pokazala kakvi su rezultati pre i posle našeg mandata u SPS.

Oni koji u subotu imaju izborno pravo, neka to pravo i iskoriste. Ne zbog Beograda, ne zbog nas sadašnjih, već zbog Šapca koji je iznad svega, i u kome će naši potomci moći normalno da žive, da se školuju, rade, leče, zasnivaju porodice, uživaju u kulturnim i sportskim dešavanjima


Šta biste poručili našim čitaocima?
- Poruka čitaocima vašeg cenjenog lista, koji je decenijama prisutan u našim domovima je sledeća: da oni koji u subotu imaju izborno pravo, to pravo i iskoriste. Ne zbog Beograda, ne zbog nas sadašnjih, već zbog Šapca koji je iznad svega, i u kome će naši potomci moći normalno da žive, da se školuju, rade, leče, zasnivaju porodice, uživaju u kulturnim i sportskim dešavanjima. Posebno apelujem na sve bivše i sadašnje socijaliste, sve iskrene levičare, da svoj glas daju listi “ Šabac je naš”.

Šabac iznad svega
Pozivam sve da oni koji u subotu imaju izborno pravo, to pravo i iskoriste. Ne zbog Beograda, ne zbog nas sadašnjih, već zbog Šapca koji je iznad svega, i u kome će naši potomci moći normalno da žive, da se školuju, rade, leče, zasnivaju porodice, uživaju u kulturnim i sportskim dešavanjima. Posebno apelujem na sve bivše i sadašnje socijaliste, sve iskrene levičare, da svoj glas daju listi “ Šabac je naš”.

Najnoviji broj

29. septembar 2022.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa