26. oktobar 2023.26. okt 2023.
Okružno takmičenje vokalnih solista za izbor polufinalista za “II Festival Minja Subota”

Okružno takmičenje vokalnih solista za izbor polufinalista za “II Festival Minja Subota”

Okružno takmičenje Mačvanskog okruga za izbor polufinalista je održano 13. i 14. oktobra 2023. godine. 13. oktobra je održano takmičenje na daljinu, prve kategorije, a 14. oktobra je održano takmičenje za ostale kategorije u Svečanoj sali Muzičke škole “Mihailo Vukdragović” Šabac u kojoj je publika nagrađivala aplauzima takmičare. Učestvovali su kandidati iz tri predškolske ustanove i 11 osnovnih škola, koje je pripremilo 14 mentora.

Na takmičenju je učestovovalo ukupno 25 kandidata. Žiri je imao veoma težak zadatak da iz svake kategorije izabere jednog takmičara koji će ići u polufinale. Žiri je bio sastavljen od svih nastavnika mentora koji su imali kandidate ( ocenjivali su sve sem svog učenika) i dva stalna člana.
Nagrađeni takmičari okružnog takmičenja vokalnih solista za izbor polufinalista “II Festivala Minja Subota”:

PRVA KATEGORIJA
I1 - Milica Cvejić - PU “Naše dete” ( vrtić “Kolibri) Prnjavor
I2 - Sofija Gojković -PU “Naše dete” Šabac -
I3 - Valerija Geratović - PU “Cinci linci” Šabac
II1 - Milica Stepanović - PU “Cinci linci” Šabac
II2 - Aleksa Petrović (2017.) - PU “Cinci linci” Šabac

DRUGA KATEGORIJA
I1 - Sofija Jančić - OŠ “Jevrem Obrenović” Šabac
I2 - Anisija Svinarčuk- OŠ “Laza K. Lazarević” Šabac, IO Jevremovac
I3 - Nevena Gajić - OŠ “Stojan Novaković” Šabac
I4 - Dunja Šakan - OŠ “Vuk Karadžić” Šabac

TREĆA KATEGORIJA
I1 - Jovan Milošević - OŠ “Janko Veselinović” Šabac
I2 - Natalija Đurić - OŠ “Anta Bogićević” Loznica
I2 - Lena Jankovi - OŠ “Mića Stanojlović” Koceljeva
I2 - Sara Jovanović - OŠ “Vuk Karadžić” Šabac

ČETVRTA KATEGORIJA
I1 - Lenka Popović - OŠ “Nikolaj Velimirović” Šabac
I2 - Helena Ranković - OŠ “Mića Stanojlović” Koceljeva
I3 - Marta Ivanović - OŠ “Jevrem Obrenović” Šabac
I4 - Nina Živanović - OŠ “Anta Bogićević” Loznica
I5 - Nikolina Stević- OŠ “Aleksandar Karađorđević” Prnjavor
I6 - Anastasija Mićić - OŠ “Stojan Novaković” Šabac
I7 - Ognjen Ninković - OŠ “Majur” Majur
I8 - Stefan Nikolić - OŠ “Jovan Cvijić” Debrc

PETA KATEGORIJA
I1 - Ognjana Danojlić - OŠ “Jevrem Obrenović” Šabac
I2 - Mateja Krstić - OŠ “Vuk Karadžić” Šabac, IO Mačvanski Pričinović
I3 - Jovana Mandušić- OŠ “Nata Jeličić” Šabac
I4 - Lena Krsmanović - OŠ “Majur” Majur

POLUFINALISTI
1.Milica Cveji-PU “Naše dete” ( vrtić “Kolibri) PRETŠKOLCI
2.Sofija Jančić-OŠ “Jevrem Obrenović” Šabac- PRVA KATEGORIJA
3.Jovan Miloševi-OŠ “Janko Veselinović” Šabac -DRUGA KATEGORIJA
4.Lenka Popović - OŠ “Nikolaj Velimirović” Šabac- TREĆA KATEGORIJA
5.Ognjana Danojlić- OŠ “Jevrem Obrenović” Šabac- ČETVRTA KATEGORIJA

MENTORI
1.Jasmina Atanacković (1 kandidat - I2 nagrada), diplomirani muzički pedagog MŠ “Mihailo Vukdragović” Šabac 2.Predrag Atanacković (2 kandidata - I1 i I5 nagrada)- diplomirani muzički pedagog OŠ “Kralj Aleksandar Karađorđević” Prnjavor 3.Jasna Milojević Milinković - (3 kandidata - I3, II1, II2 nagrada), vaspitač - PU “Cinci linci” Šabac
4.Branko Birmančević - (1 kandidat - I2 nagrada), diplomirani muzički pedagog OŠ “Laza K. Lazarević” Šabac, IO Jevremovac 5.Maja Mićić - (1 kandidat - I3 nagrada), diplomirani muzički pedagog OŠ “Stojan Novaković” Šabac
6.Marica Prijović - (2 kandidata - I1 i I3 nagrada), diplomirani muzički pedagog OŠ “Jevrem Obrenović”
7.Đorđe Vasić - (2 kandidata - I1 i I8 nagrada), diplomirani muzički pedagog OŠ “Janko Veselinović” Šabac i OŠ “Jovan Cvijić” Debrc 8.Zorica Vranković - (2 kandidata - I2 i I4 nagrada), diplomirani muzički pedagog OŠ “Anta Bogićević” Loznica
9.Milena Gavrilović - (1 kandidat - I6 nagrada), diplomirani muzički pedagog OŠ “Stojan Novaković” Šabac
10.Dragan Pavić - (1 kandidat - I1 nagrada), diplomirani muzički pedagog OŠ “Nikolaj Velimirović Šabac
11.Ivana Marković (1 kandidat - I3 nagrada), diplomirani muzički pedagog OŠ “Nata Jeličić” Šabac
12.Ivan Marković (3 kandidata - I1, I2, I2 nagrade), diplomirani muzički pedagog OŠ “Mića Stanojlović” Koceljeva i OŠ “Jevrem Obrenović” Šabac
13.Marija Marković (2 kandidata - I4, I7 nagrade), diplomirani muzički pedagog OŠ “Majur” Majur
14.Snežana Šalai Tibor (3 kandidata - I2, I2, I4 nagrade), diplomirani muzički pedagog OŠ “Vuk Karadžić” Šabac i IO Mačvanski Pričinović

Žiri je bio sastavljen od svih mentora uz pridružene članove: Marinu Radinović, profesora solfeđa, Vericu Mitrović, profesor hor a i dirigovanja, Sonje Živković, profesora solfeđa i direktorke muzičke škole, sve iz MŠ “Mihailo Vukdragović” Šabac i Dragana Đurić, profesor solfeđa i grupe teoretskih predmeta i MŠ “Stevan Stojanović Mokranjac” iz Bijeljine. Video snimci polufinalista su poslati u Dečji kulturni centar u Beograd gde žiri bira od 125 polufinalista 25 finalista koji će nastupati 7.11.2023. u finalu “II Festivala Minja Subota”.
Organizator i koordinator takmičenja: Snežana Šalai Tibor, diplomirani muzički pedagog

Najnoviji broj

22. februar 2024.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa