4. април 2024.4. апр 2024.
Такмичари КК Шабац – Фуђими (фото: Д. Д.)

КАРАТЕ: ШАБАЦ - ФУЂИМИ

Шабачки победник

Традиционални карате турнир из зв. календара Шотокан савеза Србије Шабачки победник окупио је на 22. издању 350 такмичара из 30 клубова (Србија, РС, Румунија). Најуспешнији екипно био је „Сочин“ Теслић, иза њега „Вила“ Добој и „Сенсеи“ Инђија. Домаћин Шабац – Фуђими не учествује у укупном пласману, док су појединачно чланови клуба заслужили пет првих (Јована Јанковић, Сташа Гавриловић, Младен Марковић, Вељко Петровић, ж. кате тим), три друга (Ива Марковић, Маргарита Цвијановић и Максим Цвијановић) и осам трећих места (Софија Тодоровић, Вељко Максимовић, Душан Димић, Теодор Цвијановић, Зара Попов,
Огњен Димитрић, Анастасија Цасиљевић, Мина Милутиновић).

Додељене су и плакете најуспешнијим појединцима. На Турниру је обележно и пет деценија бављења каратеом тренера клуба Дејана Дашића. Такмичење је отворио председник ШКСС Милорад Ћопић.

Викенд раније, у Суботици, клуб је освојио три медаље: Андреа (јун. борбе) и Младен Марковић (кате пионири) су освојили злата, а Софија Теодоровић (кате п) бронзу.