Berza

  • aero 881 ⚫ 0,00%
  • kmbn 2.420 ▼ -1,22%
  • niis 554 ▲ 0,91%
  • unpr 750 ⚫ 0,00%
(24. januar 2019.)
DO KRAJA GODINE VIŠE OD 400 NOVIH RADNIH MESTA

Deset novih kompanija u Šapcu

Nove investicije su u naš grad došle preko preporuka drugih kompanija koje ovde već rade. Ne postoji bolji način da se uspostave nova poslovna partnerstva
Deset novih  kompanija u Šapcu
Gradonačelnik Šapca Nebojša Zelenović u sredu je Šapčanima saopštio lepe vesti. Ček 10 kompanija će ove godine realizovati investicije u Šapcu. Radi se o jednom tržnom centru i devet proizvodnih firmi, od kojih su šest nove, a tri proširuju svoje pogone i gde treba da bude upošljeno ukupno više od 400 radnika.
Konferenciji za medije organizovanoj u gradskoj kući, pored gradonačelnika su prisustvovali i Nemanja Pajić predsednik Skupštine grada i predsednik Komisije za investicije grada Šapca, Dušan Kostadinović, zamenik gradonačelnik i član Komisije i Vileta Šestić, direktorka JP “Infrastruktura” koja koordinira sa svim investitorima u gradu. Tu su takođe bili i gosti iz Italije Filipo Fedalto direktor firme “Vopahel” i David Tomasini, direktor firme “Foks Pak”.
-Sve ove nove investicije su u naš grad došle preko preporuka drugih kompanija koje ovde već rade. Ne postoji bolji način da se uspostave nova poslovna partnerstva. Još jednom smo pokazali da smo najbolje mesto za investicije u Srbiji i da se naša politika da svako zarađuje više novca ostvaruje svakog dana. Svako ko zaista traži posao u Šapcu nema problem da ga nađe. Među ovih 10 kompanija, sem tržnog centra, sve su mala i srednja preduzeća. Oni neće zaposliti mnogo veliki broj ljudi, ali imaju potrebu za specijalizovanim znanjima ljudi koji će tamo raditi. Mi imamo trening centar koji ćemo staviti na raspolaganje postojećim i novim kompanijama da bi se ljudi obučili za bolje plaćene poslove, rekao je gradonačelnik Zelenović i dodao da ukupna vrednost ovih investicija iznosi više od 25 miliona evra.
Italijanski investitori su najbrojniji u Šapcu. Do sada je na teritoriji grada poslovalo sedam kompanija iz Italije, a ove godine dolaze dve nove. Kompanija “Vopahel” je u Šapcu od 2015. godine i bave se proizvodnjom polietilenskih folija.
-Ovde smo naišli na veliki razumevanje lokalne samouprave i na podršku za našu investiciju. Zbog toga smo odlučili da proširimo našu proizvodnju za dodatnih 1.500 kvadratnih metara. Raduje nas što u Šapcu možemo da dobijemo podršku za sve poslovne planove koje želimo da realizujemo, rekao je Filipo Fedalto.
David Tomasini prvu saradnju sa gradom Šapcom ostvario je 2007. godine. Ističe da od tada nailazi na podršku i razumevanje te da zbog toga grade novu fabriku od 2.000 kvadratnih metara.
-Namera nam je da u naredna tri meseca krenemo sa realizacijom ove investicije. Bavićemo se proizvodnjom ambalaže za hranu za kućne ljubimce. Za nas je važno da sa loklanom samoupravom u potpunosti možemo da planiramo dve rokove, dinamiku, i to nam mnogo olakšava posao, istakao je Tomasini.
Kompanija “Nepi investments” iz Južne Afrike na prostoru nekadašnje Štamparije gradiće tržni centar. Planira se da radovi počnu u aprilu i da u oktobru budu završeni. Ova firma je u Novom Sadu sagradila Tržni centar “Promenada”.
Ove godine dolazi i italijanska firma “Toreks” koja će proizvoditi rahladne uređaje, a isto će proizvoditi i austrijska kompanija “Heksko”. Druga austrijska firma koja će ove godine početi poslovanje u Šapcu je “Teh. Paking Suplajs” koja će proizvoditi ambalažu.
Najpoznatiji ruski proizvođač farbi za automobile “Kraksi” takođe stiže u Šabac, a i domaća kompanija “Mega metal”, proizvođač metalnih konstrukcija, našla je svoj interes za poslovanje u našem gradu.
Italijanske kompanije koje su već tu proširuju svoju proizvodnju. Pored već pomenutih “Vopahela” i “Foks Paka” , “ODS tehnolodži” pravi novi pogon u kom će proizvoditi komponente za automobilsku industriju. “Pasubio” gradi nov proizvodni pogon od 5.000 kvadratnih metara i planira da udvostruči broj zaposlenih, sa sadašnjih 250 na 500.
M.M.

Najnoviji broj

13. avgust 2020.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa