30. januar 2020.30. jan 2020.
Porodica stub  političke borbe
TRIBINA SRPSKOG PATRIOTSKOG
SAVEZA U ŠAPCU

Porodica stub političke borbe

Srpski patriotski savez održao je u subotu tribinu u prostorijama Mesne zajednice Donji šor. Okupljenim građanima izneli su svoj program i planove, dok su Šapčani sa rukovodstvom stranke podelili svoje probleme.
-Centrala će raditi na podizanju infrastrukture političke organizacije SPAS, dok će sve ostalo biti prepušteno lokalnim organizacionim potencijalima i ljudima koji će ovde voditi stranku. Oni tačno znaju šta su potrebe grada Šapca i ljudi koji ovde žive. SPAS se, između ostalog, zalaže za jačanje lokalnih samouprava i za to da se politika izgrađuje odozdo, odnosno od ljudi sa nivoa lokalnih samouprava ka centrali, a ne da uvek idu direktive odozgo, rekao je Vladan Glišić, član Predsedništva SPAS-a.
Glišić je istakao da je SPAS nova politička organizacija koju čine ljudi sa dosta političkog iskustva.
To što se naša organizacija zove srpska i patriotska je zato što to smatramo normalnim u Srbiji, zemlji srpskog naroda. Takođe, mi naš patriotizam smatramo posledicom kućnog vaspitanja, onome što smo u svojim porodicama naučili a to je da je normalno da volite one sa kojima živite, svoje roditelje, ukućane i bližnje, pa svoje komšije, svoje zemljake i ljude koji pripadaju našem narodu - rekao je Glišić.
Milisav Petrović, regionalni koordinator SPAS-a istakao je da su se u Povereništvu u Šapcu okupili ljudi od ugleda, a mnogi od njih imaju ozbiljnog političkog iskustva, ali da su tu i oni koji su prvu put u politici, ali imaju veliki ugled u ovoj sredini.
-Politika pristojnosti, nacionalnog koncenzusa, poštovanja političkih konkurenata i držanja do principa naše organizacije jeste nešto što mnogo građana ovog kraja prepoznaje kao neophodno za naše društvo. Mnogi su spremni da te ideje i tu politiku podrže, rekao je Petrović.
Najveća pažnja na tribini posvećena je problemima sa kojima se susreću porodice, a posebno one koje imaju decu sa smetnjama u razvoju ili invaliditetom. Radovan Tvrdišić, član Predsedništva SPAS-a, naveo je da “bela kuga” najveći problem našeg društva koji je prepoznat i od vlasti i od opozicije, ali da pored različitih mera koje se predlažu i primenjuju niko nije otvorio suštinsko pitanje ovog problema, a to je, smatra, model društva.
-Nikada nećemo moći da podignemo natalitet u našem narodu dok ne budemo odlučili da napustimo potrošački model društva i da počnemo da promovišemo porodične vrednosti kao opštedruštvenu matricu. Dok potrošački mentalitet svakog čoveka uči da gleda svoj sebični mali i individualni interes, porodični model društva, za koji se mi zalažemo, uči nas solidarnosti, pomoći drugom čoveku i u takvom društvu ljudi postaju bitni od potrošačkog komfora. Porodični model društva uči ljude solidarnosti u socijalnoj sferi, patriotizmu u odnosu prema državi, kulturi, identitetu i strancima i razvija sve slobodarske tradicije jednog naroda. Zato je SPAS politički akter koji se zalaže za vraćanje porodičnim vrednostima a to nije moguće dok se ne urade i neke sistemske promene. Zato se mi zalažemo za obnavljanje i ustrojavanje institucije Ministarstva za porodicu kao jednog od strateških i mega-ministarstava u budućoj Vladi Srbije. Takođe je potrebno ustanoviti i instituciju „Zaštitnika porodice“ koja će slično kao npr. Zaštitinik građana ili Poverenik za informisanje biti kontrolni državni organ koji bi pratio i štitio sve načine da porodica kao važan društveni fenomen, osnova društva, bude zaštićena, rekao je Tvrdišić.
Okupljenima se obratio i nosilac liste u Šapcu Slobodan Miša Obrić koji ih je pozvao da SPAS podrže potpisima, ali i radom i savetima.
N. K.

Najnoviji broj

2. februar 2023.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa