25. januar 2024.25. jan 2024.
A. Dvokić (foto: Srpski atletski savez FB)

ATLETIKA: ST. i ML. JUNIORI

Dva odličja Sprintu

Badovinački „Sprint“ nastupio je na oba takmičenja organizovana prethodnog vikenda. Atletska dvorana na Banjici ugostila je najbolje mlađe juniore na Prvenstvu Srbije i starije juniore višebojce takođe na državnom prvenstvu.

Kod starijih, Veljko Rosić je sezonu 2024. započeo bronzom u sedmoboju osvojivši 3.899 bodova. Iza njega se plasirao klupski kolega Mateja Pap. Na kontu je imao 2.880 poena, dok je Dejan Rosić zauzeo poziciju sedam.

Odlikaški početak godine imao je i Aleksandar Dvokić, mlađi junior. Nije stigao do medalje na 1.500 metara, ali jeste u svojoj disciplini, sportsko hodanje, 3.000 metara. Na cilj je stigao treći i osvojio bronzu. Na Prvenstvu mlađih juniorki i juniora klub je predstavljala i Katarina Petković.