Пајић обишао радове на санацији и рекултивацији „Дударе“
Држава улаже 142 милиона, а Град 50 милиона динара
Председник Привременог органа града Шапца др Александар Пајић обишао је у уторак радове на санацији и рекултивацији несанитарне депоније „Дудара“ у Шапцу. Пројекат се реализује уз подршку државе, која улаже 142 милиона, а Град 50 милиона динара.
-Геотекстилом смо покрили 20 посто површине, 10 хиљада квадратних метара и то је најскупљи део радова на потпуној санацији „Дударе“. Изузетно сам задовољан, служи нас време, извођач има и довољан број машина и радника на овом градилишту и сигуран сам да ћемо, ако нас послужи време, до Нове године завршити другу фазу. У трећој фази следи још пола метра хумуса и после почињемо да радимо и садржаје: атлетска, бициклистичка, пешачка стаза, игралишта за децу, теретане, амфитеатри на отвореном. Од деце до најстаријих суграђана, сви ће желети да дођу овде, јер ће ово бити нова зелена оаза града- истакао је Пајић.
Фото: Глас Подриња
Подсетио је да је до пре неколико месеци ту била „непрегледна планина ђубрета“ и захвалио Влади и ресорном министарству што је тај пројекат препознат као приоритетан за улагања.
-Град је овде 23 године одлагао своје ђубре. На 100 метара су прве стамбене зграде, на 50 метара одавде је река Сава. Са Савске авеније стазама ће се долазити овде и људи ће моћи да проводе по читав дан у лепим садржајима на овом месту. Требало би до пролећа да завршимо и трећу фазу, да почнемо да постављамо све те садржаје да би што пре наши суграђани могли да уживају на овом месту. У потпуности ћемо санирати депонију која је била ругло и оптерећење за читав град у еколошком смислу. Санацију радимо по свим европским стандардима и имаћемо садржаје који су заиста врхунски за све наше суграђане. Направићемо култно место за Шапчане, ново најлепше место у граду и омогућити прави излазак града на реку- подвукао је Пајић.
Фото: Глас Подриња
Министарка заштите животне средине Ирена Вујовић обишла је радове почетком октобра и том приликом истакла да је то највећи пројекат у Граду који финансира то министарство, те да је поносна што ће се заједничком сарадњом решити вишедеценијски проблем Шапчана, јер је депонија представљала еколошку бомбу, због чега је затворена 2014. године. Рок за завршетак радова је август следеће године, али ће, ако временске прилике дозволе, све бити готово и раније.