Рођена сам у улици Стојана Новаковића, у избегличкој породици. Моји су дошли са усвојеном и својом ћерком и онда сам се ја непланирано родила у избеглиштву и немаштини. Оца су ми убили кад сам била беба, одрастала сам као дете народног непријатеља.
Једном, кад сам се разболела, мајка је тражила лек за мене, а добила је одговор: „Другарице, љекове чувамо за ђецу нашијех другова.“ Ни лек нисам добила. А онда је добри доктор Кнежевић, када су га питали колико мени лекова треба, рекао: „Све треба, 500 комада“. Погледао ме је Господ Бог, због тога сам и преживела.
Мој отац је службовао на Цетињу, у жандармеријском пуку када су дошли Италијани. Сви који нису рођени ту, морали су да напусте Црну гору и тако су оца послали за Београд, а из Београда за Шабац. Била сам већ одрасла особа, удата и мајка двоје деце када сам сазнала да смо били избеглице. Мајка је то крила: „Тата је добио премјештај“.
Живели смо у две собе у улици Стојана Новаковића 19. Трећа кућа од нас била је кућа Жике Поповића. Ту је живео његов син Микица који је био нешто старији од мене, а у дворишту је била једна чесма и једна предивна крушка изнад те чесме на десној страни. Ту сам као девојчица од четири године, а већ стармала, пумпала воду. Кад год би Микица стао на степеник, рекао би: „Секо, узми крушке, набери“. Никад их нисам узела, али нисам ни заборавила. За мене је, као дете народног непријатеља од кога су сви окретали главу, то било огромно. Мајка ми је причала да јој је Вука Поповић омогућила да преко Лепе Танасић добије посао у Дому за ратну сирочад као помоћна куварица. Та ратна сирочад били су моји први другари, јер ме је мајка водила на посао. Памтим да смо после две године, захваљујући Лепи Танасић, добили шпорет.

Тог дана кад су мог оца убили, имала сам десет месеци и 26 дана. Нису довољне речи да искажу колико ми значи храм на обали Саве и могућност да дођем и додирнем плочу. Не могу да не поменем др Живка Топаловића и свештеника Војислава Петровића, који су најзаслужнији што је ова црква подигнута. Њихова идеја, жеља и истрајност за мене има огромно значење јер у овај храм долазим као да идем оцу на гроб. Отац је много година био безгробни... Дубоко верујем да све душе невино страдалих долазе да на пламену свеће и кандила огреју душе јер су у хладној води завршили своје животе.
Морам да поменем предивне, добре људе који су 1944. године, када су оца ухапсили на његову крсну славу, Аранђеловдан, написали у петицији да је он добар човек и тражили да га врате кући. Никад нисам ушла у цркву а да се не помолим за душе тих добрих људи, јер те године супротставити се власти и рећи нешто што не иде њима у прилог, било је равно губитку главе. Они су ризиковали своје животе да кажу истину. То ме је мотивисало да цео живот посветим потрази за истином јер истина ослобађа. Мајка Милица није, али сам ја дочекала рехабилитацију свога оца, да се спере љага са његовог имена. Звао се Милан Милановић.
Мој отац је отишао тако што је певао поред прозора и рекао: „Ноћас идем на онај свет“. И тај свет се дубоко урезао у мој душу, знам да постоји јер сам одрасла уз приче о оном свету и немам страх од њега. Смирено ћу отићи тамо кад ме Господ призове.