4. april 2024.4. apr 2024.
Takmičari KK Šabac – Fuđimi (foto: D. D.)

KARATE: ŠABAC - FUĐIMI

Šabački pobednik

Tradicionalni karate turnir iz zv. kalendara Šotokan saveza Srbije Šabački pobednik okupio je na 22. izdanju 350 takmičara iz 30 klubova (Srbija, RS, Rumunija). Najuspešniji ekipno bio je „Sočin“ Teslić, iza njega „Vila“ Doboj i „Sensei“ Inđija. Domaćin Šabac – Fuđimi ne učestvuje u ukupnom plasmanu, dok su pojedinačno članovi kluba zaslužili pet prvih (Jovana Janković, Staša Gavrilović, Mladen Marković, Veljko Petrović, ž. kate tim), tri druga (Iva Marković, Margarita Cvijanović i Maksim Cvijanović) i osam trećih mesta (Sofija Todorović, Veljko Maksimović, Dušan Dimić, Teodor Cvijanović, Zara Popov,
Ognjen Dimitrić, Anastasija Casiljević, Mina Milutinović).

Dodeljene su i plakete najuspešnijim pojedincima. Na Turniru je obeležno i pet decenija bavljenja karateom trenera kluba Dejana Dašića. Takmičenje je otvorio predsednik ŠKSS Milorad Ćopić.

Vikend ranije, u Subotici, klub je osvojio tri medalje: Andrea (jun. borbe) i Mladen Marković (kate pioniri) su osvojili zlata, a Sofija Teodorović (kate p) bronzu.