Пето место сасвим задовољавајући пласман. Прилику добиле нове младе рукометашице. Поптуни ослонац на клупску школу. Мање екипа наредне сезоне
Сан није остварен, Медицинар неће играти у плеј офу, остао је „кратак“ за два бода, међутим нико није ни слутио у позно лето 2022. године да ће уопште тако дуго тај сан и живети. Потпуно ослоњен на сопствену школу и појачања у складу са могућностима, шабачки клуб је у сезону ушао са жељом да избори опстанак. Вероватно да нико не би имао ништа против да плаво-беле буду одмах изнад зоне испадања крајем априла, а на крају још могу жалити што нису учинили нешто што је деловало немогуће, а то је плеј оф.
Кадеткиње на државном Селекција Медицинара до 14 година потврдила је у последњем колу треће место у Супер лиги РСЦС и тако осигурала пласман на завршницу Првенства Србије за овај узраст које ће бити приређено током лета. Наступа укупно 12 екипа.
Читаву сезону Медицинар је био при врху, четвртину сезоне је провео међу четири најбоља тима, одиграо неке мечеве за памћење, остварио неочекиване победе, правио преокрете и свакако да ће сезона бити оцењена као успешна. Посебно када се узме у обзир да проблеми са повредама нису нашуштале Шапчанке и да дословно тренер Тешић ниједном није имао комплетан састав на располагању. Био је јак такмац и шампиону, меч је био отворен у Инђији до последњих пет минута када је домаћин направио серију за кључно вођство, а можда би исход био потпуно другачији да није имала свој дан голман Железничара Васиљковић са чак 20 одбрана.
Заједничким снагама до успеха
О сезони Медицинара више ћемо писати у наредним бројевима. Оно што је познато, то је да ће и десету узастопну сезону од повратка шабачки тим играти у највишем рангу. Од следеће године он је смањен на десет екипа. У њему неће бити елиминисаних: Бора, Кикинде, Панчева и Врбаса који је одустао пре старта. Уместо њих стижу позната имена, крушевачки Напредак, после више од једне деценије и Црвена Звезда која се враћа експресно у елиту.